Відбулася зустріч студентів з адміністрацією університету 15.02.2017

Відбулася зустріч студентів з адміністрацією університету

15 лютого в актовій залі відбулася зустріч студентів з адміністрацією ТНПУ ім.В.Гнатюка - ректоратом, представниками бухгалтерії, студмістечка, профспілковими лідерами.

Ректор професор В.П.Кравець окреслив основні тенденції та перспективи навчально-виховного процесу в контексті останніх нововведень  Міністерства освіти і науки в галузі вищої освіти, зокрема зміни Правил призначення академічних та соціальних стипендій для здобувачів вищої освіти.

Під час виступу керівництва університету студенти мали змогу ставити питання, що сприяло кращому розумінню основних деталей нововведень у вищій освіті.

Перший проректор професор Г.В.Терещук проаналізував основні проблеми стипендіального забезпечення, акцентував увагу на зміні принципу побудови рейтингу претендентів на академічну стипендії. Відповідно до Правил призначення стипендій,  ліміт стипендіатів становить 40– 45% фактичної кількості студентів-бюджетників денної форми навчання. При формуванні рейтингу враховується академічна успішність (90%), наукова робота (5%), громадська діяльність (3%), спорт (2%).

Голова профкому студентів А.В.Киданюк акцентував увагу на особливостях нарахування соціальних стипендій та вдосконалення урядом порядку надання соціальних стипендій, шляхом розширення пільгових категорів (діти-інваліди та особи з інвалідністю І-ІІІ групи; студенти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”; особи, яким призначені соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей згідно з постановою Верховної Ради України.

Студенти, які належать до пільгових категорій, мають право подати необхідні документи на отримання соціальної стипендії до 15 квітня 2017 р.

Проректор з соціально-економічного розвитку О.М.Гирило окреслив основні проблеми соціально-економічної розвитку університету, зокрема функціонування студентського містечка, акцентувавши увагу на праві студентів цілодобового доступу до гуртожитків.

Головний бухгалтер В.Л.Савчин обґрунтував зміни плати за проживання у гуртожитках, яке зумовлене зростанням цін на комунальні послуги та підняття мінімальної заробітної плати. Вартість проживання в гуртожитку для студентів не може перевищувати 40% від розміру стипендій і на сьогодні становить 415 грн.

Можливість прямого спілкування студентів з керівництвом університету сприяла кращому розумінню основних змін в навчально-науковій роботі та соціально-економічній сфері університету, зумовлених реформуванням системи вищої освіти України. Конструктивна, відверта розмова, обговорення актуальних питань студентського життя сприятиме вдосконаленню організації навчання та побуту молоді, ефективному вирішенню індивідуальних проблем студентів.

Прийдун С.В.,
відділ у справах молоді