Викладачі географічного факультету

відвідали лекцію

президента канадського університету

Викладачі географічного факультету відвідали лекцію президента канадського університету імені Грента МакЮена, професора Девіда В. Аткінсона.

З нагоди ювілею Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського до Тернополя завітала делегація Університету імені Грента МакЮена (Канада). Прибули президент канадського університету, професор Девід В. Аткінсон, директор Центру українських ресурсів та розвитку Юрій Конкін, завідувач симуляційного центру, консультант з розробки програм симуляційного навчання Колет Фойзі-Дол.

25 травня професор Девід В. Аткінсон прочитав лекцію на тему: «Університети в стані кризи. Виклики перед вищою освітою Північної Америки», яку відвідали викладачі географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету, а саме доцент кафедри географії України і туризму – Поплавська  І.В., доценти кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін – Чеболда І.Ю. та Лісова Н.О.

Професор Девід В. Аткінсон, у своїй лекції, акцентував увагу на основних проблемах вищої освіти в Канаді та шляхи їх розв´язання. Зазначав, що автори багатьох книжок говорять про занепад або смерть університету такого як ми знаємо. Так, Алан Блум пише, що в сучасного університету немає жодної концепції того що вкладається в поняття «освічена людина». Білл Рідінг погоджується у тому, що  у вищій освіті нічого ґрунтовно не змінюється. Девід В. Аткінсон підтримує  цих авторів і вважає, що освітня система університетів потребує перезавантаження. Люди вірять що освіта може здійснити їх мрії мати перспективне майбутнє, але це далеко не так. Вважає, що університети «продають мрії». Викладачі надають перевагу науці, а не викладанню. Рішенням проблем вважає збільшення ролі сесійного викладача як найуразливішої ланки північно-американської вищої освіти. Залучати більше студентів і намагатися організовувати навчальний процес для них з меншою собівартістю. Університети Канади змушені більше покладатися на викладачів які не належать до постійного складу.

Іноземний досвід вищої освіти є актуальним для розвитку України, тому такі лекції є корисними для викладачів вищих навчальних закладів і сприяють удосконаленню їхньої педагогічної роботи.

Доцент кафедри геоекології
та методики викладання екологічних дисциплін
Лісова Н.О.