Польова практика з ґрунтознавства другокурсників географічного факультету (ФОТО)

Польова практика з ґрунтознавства

другокурсників географічного факультету

Польові практики студентів-географів завжди проходять цікаво і дозволяють побачити щось нове, краще пізнати свій рідний край.

У цьому році маршрутний етап практики з ґрунтознавства студентів Г-22 групи проходив у Подністер’ї на географічному стаціонарі (с.Дзвенигород Борщівського району) з 9 по 13 червня. Керівник практики – викладач кафедри географії та методики її навчання Б.Б.Гавришок. По дорозі в с.Дзвенигород ми заклали й описали 2 ґрунтові розрізи в лісі на околиці м.Чортків та відвідали 2 печери.

Екскурсійна складова практики розпочалась із відвідування печери Вертеба, яку заслужено називають «Наддністрянськими Помпеями». Печера розміщена неподалік с. Більче Золоте. Екскурсовод, Мирослав Іванович, детально розказав про артефакти трипільської культури, що знаходяться як у самій печері, так і в колекціях музеїв Кракова, Борщова й Тернополя та про тонни чорнозему, який довелось винести із печери археологам, щоб розкрити культурні горизонти. У Вертебі ми побачили різноманітні зразки гіпсу – хемогенної осадової породи, що сформувалась у буденському морі та гігантські зерновики давніх жителів печери.

Далі ми вирушили на південь через Борщів до ще однієї печери – Кришталевої у с.Кривче. На вході до печери побачили групу дітей і дізнались, що світла немає, а тому довелося чекати електрика. Хвилин через 40 ми таки потрапили у підземний світ. Екскурсоводом тут був наш викладач Б.Б.Гавришок. По підземних галереях і лабіринтах ходили близько години. Проходи у Кришталевій значно вужчі і складніші ніж у Вертебі. Але було справді захоплююче. Тут і господаря печери зустріли і кам’яну ящірку, на яку господар перетворив Наталочку. Після такого видовища почали хвилюватись за своїх Наталочок. В одному із коридорів взагалі виявилась справжня казка – тут і сова, і кобра і орел… І все це витворили підземні води при розчиненні гіпсу. Справжнє захоплення викликала печерна троянда – «підсвітлений пластинчастий гіпс у стелі печери».

Вийшовши з печери, попрямували до с.Дзвенигород. Під час практики хлопці копали ґрунтові розрізи. Ми, під керівництвом викладача, описували їх та відбирали зразки для лабораторних аналізів. Так, за період практики в польових умовах вивчили будову профілів чорнозему опідзоленого, сірого та темносірого опідзолених, дерново-карбонатного і лучно-чорноземного ґрунтів та змитих їх різновидностей під різними типами рослинності та на різних елементах рельєфу.

У неділю розрізи не копали, а тому займались камеральним опрацюванням зібраного матеріалу, чергові робили вареники, а після обіду оглянули водоспад на потічку біля с.Дністрове.

Практику ми успішно поєднали із профорієнтаційною роботою. Староста групи О.Біняшевська поспілкувалась із потенційними абітурієнтвами, що здавали ЗНО з географії у м. Чортків, роздала їм буклети про географічний факультет та окремі спеціальності.

Нижче пропонуємо окремі фото з практики.

Студенти Г-22 групи
Наталя Турецька, Ольга Біняшевська

Вивчаємо рослинний покрив

Географи у Вертебі