Студенти-історики підтримують українське кіно

21 вересня у Палаці кіно відбулась прес-конференція, присвячена створенню художньої кінострічки відомого українського режисера Тараса Химича «Король Данило». Студенти історичного факультету мали змогу побачити вже готові фрагменти стрічки, саундтрек до фільму, а також поспілкуватись і взяти автограф у виконавця головної ролі фільму — випускника ТНПУ ім.В.Гнатюка Сашка Алексєєва.

Тетяна Попова, магістрантка історичного факультету: «Такі фільми сприяють формуванню української самоідентичності, патріотизму. Адже, нам не потрібно запозичувати героїв із Голлівуду – ми маємо своїх. І «Король Данило» цьому підтвердження».

Володимир Місько, декан історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка: «Кіно на історичну тематику не залишає осторонь студентів-істориків. Ми домовились про співпрацю, зокрема про участь студентів у зйомках фільму. Це дасть змогу увиразнити та закріпити на практиці знання про середньовічну українську державу».

На прес-конференцію були запрошені тернопільські можновладці, серед яких і випускник історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка, а тепер голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.

Залишається тепер дочекатись прем’єри фільму у 2018 році. А поки, кожен може долучитись до створення фільму на платформі «Na-Starte» та популяризувати українське кіно у соцмережах.

Магістрантка історичного факультету

Ганна Леськів