Україно-польський семінар «Леси і палеоліт Поділля» 02.09.2015

Україно-польський семінар «Леси і палеоліт Поділля»

23-27 серпня 2015 року на базі Тернопільського національного педагогічного університету відбувся ХІХ україно-польський семінар «Леси і палеоліт Поділля». Співорганізаторами заходу виступили з української сторони географічний факультет Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, географічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Інститут українознавства імені Івана Крип’якевича (м. Львів), Інститут геологічних наук НАН України. Польську сторону співорганізаторів представляли Університет Марії-Кюрі Склодовської (Люблін), Люблінський відділ Польського географічного товариства, Інститут геологічних наук Польської академії наук, Комітет досліджень антропогену Польської академії наук, Гданський університет. Кожна із сторін була представлена провідними фахівцями з означеної наукової проблематики. Основною метою семінару була презентація результатів найновіших досліджень, які стосуються проблем палеогеографії плейстоцену, а також палеоліту північної частини Поділля (Тернопільське плато), де сконцентровано велика кількість палеолітичних пам’яток, об’єднаних у Північноподільский палеолітичний осередок.

Пленарне засідання семінару відкрив проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва проф. Буяк Б.Б., котрий відзначив значущість проведення подібних заходів на базі нашого університету, необхідність підтримки наукових зв’язків на міждержавному рівні та необхідність залучення університету загалом та географічного факультету зокрема до подібних міжнародних проектів, котрі сприятимуть формуванню іміджу нашого закладу як наукового центру.

Під час роботи семінару обговорювались питання стратиграфії палогеографічних особливостей утворення плейстоценової лесово-грунтової серії Поділля, деталі залягання і датування культурних горизонтів, а також їхніх деформацій, зокрема палокріогенних, у світлі літологічних, палеопедологічних, палеонтологічних, геофізичних, геохімічних та інших досліджень, даних абсолютних датувань відкладів. Жваві дискусії викликали доповіді професора Брюссельського королівського університету Поля Хейзартца, професора Львівського національного університету імені Івана Франка Андрія Богуцького, професора Університету Марії-Кюрі Склодовської (Люблін) Марії Ланчонт, професора Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича Олександра Ситника.

Активну участь у роботі семінару взяли проф. Свинко Й.М.,  доценти кафедри географії та методики її навчання Питуляк М.Р., Питуляк М.В., Дем’янчук П.М., викл. Гавришок Б.Б., доцент кафедри географії України і туризму Мариняк Я.О., декан факультету Кузишин А.В.

Окрім пленарних та секційних засідань учасники семінару проводили наукову екскурсію на опорний розріз Волочиськ і пам’ятки Пронятин, Великий Глибочок та Ігровиця.

Проведений семінар став хорошою рекламою нашого навчального закладу та географічного факультету в науковому середовищі України; результатом проведеного заходу повинна бути підготовлена монографія та збірник матеріалів.

Дата:  02.09.2015 13:32:00