На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ вшанували пам'ять професора Миколи Миколайовича Барни (ФОТО)

На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ

вшанували  пам'ять професора

Миколи Миколайовича Барни

16 квітня на хіміко-біологічному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка вшанували пам'ять видатного ботаніка, цитоембріолога рослин, дендролога, заслуженого діяча науки і техніки України, відмінника освіти України, академіка Академії наук Вищої школи України, дійсного члена Української Екологічної Академії наук, стипендіата Кабінету міністрів України, доктора біологічних наук, професора кафедри ботаніки та зоології Миколи Миколайовича Барни урочистим відкриттям іменної лабораторії анатомії і морфології рослин.

52 роки життя Микола Миколайович присвятив рідному факультету, де успішно працював як доцент, заступник декана, декан факультету, завідувач та професор кафедри.

В аудиторії, де Микола Миколайович читав лекції та проводив лабораторні заняття, зібралися колеги, співробітники, студенти та учні професора.

Зусиллями колег в аудиторії облаштовані експозиції з фотографіями, численними нагородами, науковими і науково-методичними працями професора Миколи Барни.

Іменна табличка аудиторії 122

Частина експозиції, присвячена науковій діяльності професора Миколи Барни

Перший проректор ТНПУ імені Володимира Гнатюка, доктор біологічних наук, професор Дробик Н.М. Drobyk Nadia , декан хіміко-біологічного факультету, доктор біологічних наук, професор Боднар О.І. Оксана Боднар , доктор біологічних наук, професор кафедри хімії та методики її навчання Курант В.З., доцент кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти, керівник центру доуніверситетської підготовки Бойко М.М., виступили із спогадами про професора Барну М. М. як талановитого, креативного дослідника, блискучого лектора, мудрого наставника, турботливого чоловіка, батька, дідуся, людину з великим серцем, частинка якого навічно віддана науці, факультету та кафедрі.

Усі присутні з теплотою та усмішками, часто зі сльозами на очах згадували різноманітні епізоди з минулого, пов’язані з Миколою Миколайовичем. Багато яскравих позитивних спогадів зігріли душі колег та студентів.

Зі спогадами виступила доктор біологічних наук,  професор, перший проректор ТНПУ Дробик Н.М.
Зі спогадами виступила доктор біологічних наук,  професор, перший проректор ТНПУ Дробик Н.М.

Завідувач кафедри ботаніки та зоології, доктор сільськогосподарських наук, професор Пида С.В. нагадала основні віхи життєвого шляху, а доцент кафедри Герц Н.В. виступила з доповіддю про значні наукові здобутки Миколи Миколайовича.

Зі спогадами виступила доктор сільськогосподарських наук,  професор, завідувач кафедри ботаніки та зоології Пида С.В.

Виступ декана хіміко-біологічного факультету, доктора біологічних наук, професора Боднар О.І.

Ця аудиторія створена не лише як місце для навчання, але й як нагадування про те, як важливо шанувати та поважати вчителів, які навчали нас не лише наукам, а й життю.

Сьогодні ми згадували Миколу Миколайовича із вдячністю за отриманні знання, життєву мудрість, міцну підтримку та найважливіше — віру у себе та свій шлях.

Світла пам’ять про Миколу Миколайовича Барну назавжди залишиться у серцях рідних, усіх, хто його знав, мав честь навчатися у нього, працювати разом з ним та спілкуватися упродовж життя.

З повагою,
доцент кафедри ботаніки та зоології
Герц Н.В.