На факультеті філології і журналістики ТНПУ обговорювали зміни до освітніх програм
На факультеті
філології і журналістики ТНПУ
обговорювали зміни до освітніх програм

У понеділок, 15 травня, на факультеті філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулося засідання Ради стейкголдерів. На заході були присутні зовнішні та внутрішні стейкголдери, гаранти освітніх програм, викладачі та здобувачі вищої освіти, випускники університету, представники освітніх закладів і медіа, з якими співпрацює факультет.

Організувала та модерувала захід очільниця Комісії із внутрішнього забезпечення якості освіти, кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики Синоруб Галина Петрівна.

Виступ кандидатки наук із соціальних комунікацій, доцентки кафедри журналістики Кушнір О. В.

На засіданні розглянули напрямки вдосконалення навчальних програм відповідно до прийнятих стандартів, оновлення  компетентностей та програмних результатів навчання згідно з сучасними вимогами ринку праці, співвідношення  та їх адаптація до потреб і вимог сучасного суспільства.

За результатами опитування студентів та стейкголдерів, що систематично проводиться на факультеті, гаранти освітніх програм поінформували про зміни аудиторного розподілу годин, запровадження нових дисциплін вибіркового циклу відповідно до модернізації галузі в умовах суспільних викликів та світових тенденцій.

Виступ докторки філологічних наук, професорки, завідувачки кафедри журналістики Поплавської Н. М.

На засіданні виступили гаранти освітніх програм третього (наукового) рівня:
- докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови та методики її навчання Струганець Л. В. (035 Філологія);
-  (061 Журналістика).

Виступ гаранта освітньої програми третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти 035 Філологія Струганець Л.В.

Нововведення  представили гаранти докторка філологічних наук, професорка, завідувач кафедри журналістики Поплавська Н. М освітніх програм другого (магістерського) рівня:
- кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови та методики її навчання Штонь О. П. (014.01 Середня освіта (Українська мова і література));
- кандидатка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри української мови та методики її навчання Петришина О. І. (014.01 Середня освіта (Українська мова і література, англійська мова));
- кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української і зарубіжної літератури та методик їх навчання Кучма Н. З. (035.01 Філологія (Українська мова і література));
- кандидатка філологічних наук, викладачка кафедри загального мовознавства і слов’янських мов Заваринська І. Ф.(014.028 Середня освіта (Польська мова і література, українська мова і література));
Презентували зміни до освітніх програм гаранти першого (бакалаврського) рівня:
- кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики Кушнір О. В. (061 Журналістика),
- кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри загального мовознавства і слов'янських мов Свистун Н. О. (014.028 Середня освіта (Польська мова і література, українська мова і література)),
- кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української і зарубіжної літератури та методик їх навчання Скуратко Т. В. (014.01 Середня освіта (Українська мова і література),  014.01 Середня освіта (Українська мова і література, англійська мова)).

Присутні стейкголдери актуалізували увагу присутніх на посиленні практико-орієнтованого навчання, наближеного до виробничих реалій.

Учасники засідання Ради стейкхолдерів

Студентка 3 курсу спеціальності Журналістика ТНПУ