Освіта – непереможна, або Лінгводидактика у форматі творчих пошуків
Освіта – непереможна, або

Лінгводидактика у форматі творчих пошуків

Інтерактивна лабораторія вчителя-словесника НУШ – продуктивний формат навчання на факультеті філології і журналістики.
Не секрет, що наші випускники і випускниці у своєму професійному житті реалізовуватимуть багатовекторну модель нової української школи, стануть агентами прогресивних освітніх змін, інспіруючи дух партнерської взаємодії всіх учасників освітнього процесу.

Модератор - викладач кафедри української мови та методики її навчання Леся Гапон

Це актуалізовує необхідність модернізації теоретичних і методологічних засад формування педагогічної майстерності майбутніх учителів-словесників у закладі вищої освіти.

У межах вивчення дисциплін лінгвометодичного циклу викладачі кафедри української мови та методики її навчання практикують співпрацю зі здобувачами у форматі воркшопів, панельних дискусій, цифрових семінарів, літературно-мистецьких пленерів тощо.

Зонуємо кабінет української мови

Жваве обговорення сучасних практик упровадження формули нової школи виникло в інтерактивній лабораторії вчителя-словесника НУШ, створеній на запити студентів 3 курсу факультету філології і журналістики.

Розв'язуємо проблему спільно

Опрацьовуючи тему «Створення сприятливого освітнього середовища НУШ. Кабінет української мови», студенти і викладачі кафедри української мови та методики її навчання дослідили, у чому відмінність освітнього середовища НУШ та традиційної школи; обговорили, як організувати простір дитинства, що будується на засадах рівності, діалогізму, співрозвитку, прийняття; окреслили, як упроваджувати проактивний підхід до навчання словесності засобами організації просторової структури освітнього середовища – кабінету української мови.

Оцінюємо навчальне середовище

Розвиткові педагогічних здібностей студентів сприяли запропоновані завдання на моделювання та прогнозування, розв’язання ситуативних завдань, а також створення та презентація проєктів «Кабінет української мови в НУШ – простір можливостей».

Учасниці інтерактивної лабораторії НУШ - викладачі кафедри української мови та методики її навчання і студенти 3 курсу СОУМа-32
Учасниці інтерактивної лабораторії НУШ -
викладачі кафедри української мови та методики її навчання і студенти 3 курсу СОУМа-32

Нова якість професійно-педагогічної дії потребує нових рішень. Тож працюємо у форматі творчих пошуків.
Освіта – непереможна!

Леся Гапон – доцент кафедри української мови та методики її навчання,
Ольга Петришина – завідувач кафедри української мови та методики її навчання