Відкрита лекція Наталії Волощук «Державною мовою, будь ласка…» у ТНПУ
Відкрита лекція Наталії Волощук
«Державною мовою, будь ласка…» у ТНПУ

У Всесвітній день вишиванки в ТНПУ імені Володимира Гнатюка  відбулась відкрита лекція «Державною мовою, будь ласка…», яку провела Наталія Волощук, заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області. Лекторка закцентувала увагу на дотриманні мовного законодавства в освітніх закладах, зокрема на результатах опитування, які висвітлюють мовну ситуацію у сфері шкільництва.  Студентам  – учасникам заходу – інформація була цікавою, оскільки  на заняттях із лінгвістичних дисциплін разом із викладачами саме аналізують поняття «мовна особистість», «мовна ситуація», «мовна політика». Здобувачі вищої освіти професійно й сміливо дискутували на теми забезпечення функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, розвитку мов національних меншин в Україні, утвердження національної мови через свідому громадянську позицію й професійну діяльність сучасної молоді тощо. Учасники зустрічі окреслили перспективи спільної діяльності в аспекті забезпечення якісної освіти в умовах викликів сьогодення.

Лекцію читає Наталія Волощук

Спілкування державною мовою як ключова компетентність

Модерувала зустріч завідувач кафедри української мови та методики її навчання Ольга Петришина. На захід з актуальної для всіх проблематики завітали представники адміністрації ТНПУ: проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Ірина Задорожна та декан факультету філології і журналістики Тетяна Вільчинська.

Символічно, що захід відбувся у кімнаті-музеї В. Гнатюка

Серед слухачів - студенти і викладачі факультету філології і журналістики та факультету іноземних мов
Серед слухачів - студенти і викладачі факультету філології і журналістики
та факультету іноземних мов

Пам'ятаймо про мовні обов'язки!

Професор кафедри української мови та методики її навчання
Любов Струганець