Аналітик Олекса Шарабура навчав студентів ТНПУ розпізнавати російські наративи
Аналітик Олекса Шарабура
навчав студентів ТНПУ
розпізнавати російські наративи

В межах тижня кафедри журналістики (15–19 травня) відбулася гостьова лекція аналітика, головного редактора, ssm-спеціаліста видання «Без брехні» Олекси Шарабури. Зустріч організувала кандидатка філологічних наук,  доцентка кафедри журналістики Мединська Олеся Ярославівна.

Олекса Шарабура розповів студентам про те, як розпізнавати фейкові повідомлення, боротися з російськими пропагандистськими наративами та  розвінчувати міфи ворожих меседжів. Аналітик продемонстрував реальні приклади таких повідомлень, фото та відео, зосередив увагу на логіці  їх доведення (теза – аргументи – висновки).

Слухацька аудиторія під час лекції

«Головне завдання факчекінгу – не лише розпізнати російські наративи, але вміти їх спростувати та донести аудиторії так, щоб вона зрозуміла мету повідомлення», – наголосив доповідач.

Олексій Шарабура розповідає про факчекінг

Лекція редактора сайту «Без брехні» Олекси Шарабури пройшла цікаво та легко сприймалася студентами, адже викладав інформацію  жваво та емоційно. «Інформація від Олекси Шарабури стала для нас нагадуванням про необхідність бути уважними та обережними в онлайн-середовищі. Його ентузіазм зробили цю зустріч незабутньою, а отримані знання допоможуть нам захистити себе в Інтернеті», – поділилася враженнями від лекції студента 2 курсу Світлана Городецька.

Студенти та викладачі кафедри журналістики слухають лекцію Олекси Шарабури

Студентка 2 курсу