Навчання медіаграмотності під час інтелектуальної гри «НотаЄнота» на хіміко-біологічному факультеті ТНПУ (ФОТО)

Навчання медіаграмотності

під час інтелектуальної гри
«НотаЄнота»

на хіміко-біологічному факультеті ТНПУ

24 травня 2023 року на хіміко-біологічному факультеті ТНПУ здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти Ольга Сорока та Іван Сташків в особливій формі провели підсумок вивчення вибіркового курсу «Медіагігієна педагога» (керівник доцент кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін Наталія Міщук), організувавши антифейкову інтелектуальну гру «НотаЄнота», авторкою якої є Альона Романюк.

Фото на заставці - зосереджена робота ведучих антифейкової інтелектуальної гри "НотаЄнота"

Мета гри – розвивати критичне мислення, продемонструвати, як працюють фейки та дезінформація на основі реальних кейсів, навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям.

Проведення такого роду ігор є надзвичайно актуальним у наш час, адже ми живемо у постійному інформаційному потоці. Під час війни ворог використовує інформаційно-психологічні операції, щоб деморалізувати українців, змусити діяти ірраціонально, послабити світову підтримку. Російська пропаганда ще активніше продовжує дискредитувати українців за кордоном і робить усе можливе, аби похитнути демократію в інших країнах.

Учасниками гри були здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 014 Середня освіта (Біології та здоров’я людини) і 014 Середня освіта (Природничі науки). Були представлені команди із креативними назвами: «Мультифрукти» (Акопджанян Анастасія, Уляна Федус, Ольга Глинська, Христина Сенькович, Мар’яна Баб'як), «Навіжені єноти» (Дмитро Гуменюк, Діана Касіянчук, Ганна Павлик, Тетяна Режицька, Юлія Садляк), «Natus Vincere» (Аміна Ванкевич, Юрій Вальчук, Роман Гринда, Аліна-Марія Анохіна, Софія Буяк), «Тетрагонолобус» (Білошицька Христина, Колодій Ярина, Кострець Яна, Мостецька Олена, Манчевська Оксана).

На учасників чекала захоплива гра з п’яти оригінальних раундів: «Правда чи фейк», «Новомова», «Єнот-Полоскун», «Ребуси», «Не вір очам своїм». Під час виконання завдань кожного раунду здобувачі освіти мали можливість розібратися з особливостями критичного сприйняття інформації, виявляти неправдиві повідомлення на основі фейків, маніпуляцій, ворожих вкидів та шахрайських схем, якими намагаються ввести в оману. Студенти вивчили нові терміни з медіагігієни (фішинг, вішинг, ботоферма, вікіаліті тощо), протидіяти ворожій пропаганді, оцінювати можливості штучного інтелекту в медіа.

Обговорення завдань командою Навіжені єноти (капітан Дмитро Гуменюк)

Обговорення завдань командою "Навіжені єноти" (капітан Дмитро Гуменюк)

Під час гри студенти використовували різні методи, такі як факт-чекінг, аналіз джерел, дослідження інформації, активно брали участь в обговореннях, переконливо дискутували, емоційно реагували на свої перемоги та помилки. Особливо раділи з того, що отримані бали будуть зараховані до підсумкової оцінки з навчальних дисциплін з методичної підготовки.

Відповідальна робота об'єктивного журі

Переможець гри - команда Мультифрукти (лідер Настя Акопджанян)

Натхненниця проведення інтелектуальної гри доцент Наталія Міщук

Медіаграмотність надзвичайно важлива у сучасному світі, адже вона дозволяє ухвалювати правильні рішення на основі перевіреної інформації. Це, своєю чергою, впливає на наш добробут, безпеку та планування майбутнього. Медіаграмотність є складовою професійної компетентності педагога, який постійно працює з різноманітною інформацією як наукового, так і суспільно значущого характеру, зобов’язаний перевіряти її на достовірність, а також вчити своїх вихованців критично сприймати інформацію.

Колективне фото на згадку про захопливу гру

Переконані, випускники освітніх програм хіміко-біологічного факультету ТНПУ зі спеціальності 014 Середня освіта готові до організації роботи школярів з інформацією, розвитку критичного мислення та протидії інформаційним маніпуляцім.

Разом до Перемоги! Слава Україні!

Ольга Сорока - здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти
спеціальності 014 Середня освіта (Біології та здоров'я людини),

Наталія Міщук – доцент кафедри загальної біології
та методики навчання природничих дисциплін.