«Дитяча душа у цифровому просторі»: міжфакультетський науково-практичний семінар у ТНПУ (ФОТО)

«Дитяча душа у цифровому просторі»:
міжфакультетський науково-практичний
 семінар у ТНПУ

Нещодавно на факультеті мистецтв відбувся науково-практичний семінар,  який об’єднав магістрантів і викладачів зі своїми колегами з факультету педагогіки та психології. Приводом  для педагогічного спілкування виявилось упровадження проєкту DT4UA «Цифрова трансформація для України» і його концептуальна антиномічність. З одного боку, документ констатує здатність GPT  інтегрувати найрізноманітніші сфери знань та імітувати аспекти людського мислення, яка перевершує амбіції інтелектуалів найвищого рівня. З другого, визнається, що можливості генеративних систем штучного інтелекту,  розширюючись в геометричній прогресії,  залишаються незбагненними навіть для їхніх винахідників. Такий дезорієнтуючий скептичний парадокс блокує людське розуміння і за відсутності  духоносного порадника прирікає особу на діалог-ідентифікацію з аватаром. Ситуація була б не такою драматичною, якби  у  цей  догоряючий  світ-дизайн  не входила   душа  дитини-янгола, через яку нам відкривається Дар одвічної дитячості – умова хресного сходження до Любові. Як зберегти дитячу душу у світі мертвої цифри? Як уможливити її розкриття у цифровому просторі ?

Міжфакультетський семінар відкрила завідувачка кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти, докторка педагогічних наук, професорка Янкович Олександра Іванівна. Її  лекція на тему «Зарубіжний досвід реалізації антропологічної концепції дитячості у цифровому просторі» постала серією відеороздумів над доцільністю сучасної технологічної альтернативи цифрового т’юторства  у початковій школі.

Лісова школа — це модель навчання на свіжому повітрі.

Лісова школа — це модель навчання на свіжому повітрі

Предметом жвавих дискусій постали теми виступів:

• «Родинний контекст як медіатор цифровізації дитинства»

Кондрацька  Л.А., професорка кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва

Доповідачка – Гоцик  Соломія,  мСОММ

• «Штучний інтелект: як вберегти дитячі душі»

Доповідачка – Атаманчук Елеонора, Мм-11

Доповідачка – Атаманчук Елеонора, мСОММ

• «Штучний інтелект та його вплив на дитяче середовище»

Доповідач– магістрант Кінаш Олег, Мм-11

Доповідач– магістрант Кінаш Олег, мСОММ -11

• «Перспективи цифрової платформи "Нумо!": психологія іграшки»

Доповідачка –магістрантка Левицька Оксана, МД-15

Фото на заставці - Спілкування дитини з живим мистецтво є справжнім святом! (доц. ПацалюкІ.І.)

• «Божий дар дитячості і виклики ChatGPT»
    Климчук Юлія, мСОММ-11

• «Дитяча практика бліпу і зепінгу у пропедевтиці ризиків кліповості»
    Голояд Тетяна, мСОММ-11

• «AI-деміург—людина: сценарії майбутньої глобалізованої освіти»
    Парацій Тарас,
    мСОММ-11

• «Перспективи  Homo Technicus: за і проти»
    Мегера Ростислав, МД-15

• «AI та сучасна шкільна освіта»
    Мар’яна Кікцьо, мСОММ-11

• «Цифрова соціалізація дитини на різних етапах розвитку»
    Пацалюк І. І.
    кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання

• «Музика як чинник розкриття дитячості і MusicLM»
    Кондрацька  Л.А., професорка кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва

• Фотоперформанс «Цифрове дитинство»
    Корабель Володимир, викладач кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання.

На завершення семінару учасникам було запропоновано визначити з-поміж двох запропонованих музичних фрагментів варіант, який  сприятиме, на їх думку,  розкриттю дитячості людської  душі:

1) композиція "Mister Shadow", зґенерованою командою паризької лабораторії комп'ютерних наук (керівник Франсуа Паше) на основі штучного інтелекту;

2) МСкорик. Гуцульська рапсодія

Підводячи підсумок наукового-практичного семінару, його організатор,  Кондрацька Л.А.,   висловила подяку усім доповідачам та учасникам від керівництва факультету мистецтв.

Професорка кафедри музикознавства
та методики музичного мистецтва