«Клікбейт та маніпуляції в заголовках новин»:  гостьова лекція для студентів факультету філології і журналістики ТНПУ (ФОТО)

«Клікбейт та маніпуляції
в заголовках новин»:

гостьова лекція для студентів

факультету філології і журналістики ТНПУ

У середу, 24 травня 2023 року, відбулася чергова зустріч студентів факультету філології та журналістики із Олексою Шарабурою – головним редактором сайту «БезБрехні», аналітиком, SMM-менеджером проєкту «БезБрехні», керівником модераторів новинного інтернет-сервісу «Укр.нет». Організаторкою заходу стала кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри журналістики Олеся Мединська.

Для викладачів та студентів факультету філології і журналістики це була вже друга зустріч з аналітиком. Під час першої лекції «Види маніпуляцій російської пропаганди та способи їх спростування» Олекса Шарабура розповів здобувачам вищої освіти про те, як розпізнавати фейкові повідомлення, боротися з російськими пропагандистськими наративами та розвінчувати міфи ворожих меседжів. Цього ж разу темою гостьової лекції був «Клікбейт та маніпуляції в заголовках новин». Розпочалася лекція із теорії, де спікер пояснив, що таке новина, з чого має складатися новинний факт, виокремив критерії новинної цінності, розповів про структуру новин, журналістські стандарти в новинних матеріалах. Також керівник модераторів новинного інтернет-сервісу «Укр.нет» дав поради щодо написання новинних текстів.

Слухацька аудиторія під час лекції.

Слухацька аудиторія під час лекції

Олекса Шарабура розповідає про клікбейт та маніпуляції в заголовках новин

«Набирайтесь загальної ерудиції, щоб ви могли написати зрозумілою для читача мовою на будь-яку тему. Вам не треба бути в ній експертом, достатньо тільки вміння пояснити», – наголосив лектор.

Студенти побували у ролі випускових редакторів новинних сайтів, проаналізувавши заголовки конкретних матеріалів. Завданням студентів було виявити змістові, логічні та мовні помилки в заголовках, обґрунтувати доречність того чи іншого слова в заголовку та запропонувати правильний варіант.

Студенти та викладачі слухають лекцію Олекси Шарабури

Своїми враженнями від зустрічі поділився студент групи Ж-24 Владислав Каленіков: «Уся інформація, яку я почув, була дійсно дуже корисною для моєї подальшої медіадіяльності, адже заголовок – це те, з чим працює кожен журналіст. Дуже цінним було почути поради від людини з досвідом. Здивувався, що невдалі заголовки формулюють не тільки регіональні, але й всеукраїнські авторитетні медіа. Це показує, що потрібно аналітично мислити та постійно професійно розвиватися, аби не допускати подібних помилок».

Учасники заходу

Ірина Канюка, студентка групи Ж-24,
Олеся Мединська, кандидат філологічних наук, доцент