Віта Поляна та Олеся Липчак провели майстер-клас на кафедрі журналістики ТНПУ (ФОТО)

Віта Поляна та Олеся Липчак

провели майстер-клас

на кафедрі журналістики ТНПУ

У понеділок, 29 травня, кореспондентка телеканалу «Тернопіль1» Олеся Липчак та диктор радіо «Файне місто», ведуча телепрограми «Сімейний лікар», дикторка Віта Поляна провели майстер-клас «Як бути епатажним ведучим радіо- і телепрограм». Медійниці, які ще й є студентками 4 курсу кафедри журналістики ТНПУ, розповідали про особливості роботи ведучого в межах дисципліни «Спеціалізація: інтернет та телебачення». Їх уважно слухали студенти-журналісти ТНПУ ім.В.Гнатюка і Галицького коледжу ім.В.Чорновола та викладачі.

Zoom-зустріч під час майстер-класу

Першу частину майстер-класу розпочала Олеся Липчак. Журналістка розповіла, в чому полягає епатажність ведучого та як досягти унікальності. Вона наголосила, що аби стати яскравим та впізнаваним телеведучим, треба багато працювати над собою.

Презентація_Олесі_Липчак

Презентація Олесі Липчак

Щодо того, як бути ефектним радіоведучим, то Олеся додала: «Важливо збалансувати епатажність з етичними стандартами та враховувати інтереси слухачів».

Презентація_Олесі_Липчак

Продовження презентації Олесі Липчак

У другій частині майстер-класу доповідала радіодиктор, ведуча Віта Поляна. Вона наводила приклади з власного журналістського досвіду: як готується до прямих ефірів програми, про роботу над собою та з гостем, про співпрацю з командою.

Презентація_Віти_Поляної

Презентація Віти Поляної

Студентка 4 курсу привідкрила завісу у справжнє життя ведучої, а саме зазначила, що це нелегка праця і постійний процес самовдосконалення. Крім того, вона наголосила, що ведуча має вміти правильно слухати гостей, підтримувати розмову та слідкувати за дотриманням сценарію, вміти допомогти спікеру висловити свою думку і навпаки – вловити момент, коли треба дещо спинити гостя і направити в інше запитання.

Презентація_Віти_Поляної
Презентація Віти Поляної: про завершення програми

Також журналістка розповіла про свій досвід роботи на радіостанції «Файне місто» (106.8 ФМ). Віта поділилася, як працювала над власним голосом і його звучанням в ефірі, як вчилася монтувати радіовипуски та в чому полягає специфіка їх створення.

Викладачі кафедри журналістики Галина Синоруб та Наталія Біла запитували Олесю Липчак та Віту Поляну про їхній журналістський шлях, як вони розвиваються у медіасфері та які плани мають на майбутнє. Наостанок доцентки подякували за цікавий виклад матеріалу та побажали успіхів у подальших починаннях.

Студентка групи ЖУР-41
 Віта Поляна