Навчальний візит викладачів кафедри журналістики ТНПУ до Брно (Чеська республіка) (ФОТО)

Навчальний візит
викладачів кафедри журналістики ТНПУ
до Брно (Чеська республіка)

Доцентки кафедри журналістики – Галина Синоруб, Тетяна Решетуха, Ганна Йордан – є учасницями міжнародного проєкту «Підвищення якості підготовки молодих журналістів в Україні», що здійснюється чеською «Асоціацією з міжнародних питань» (Asociace pro mezinárodní otázky, АМО) за фінансової підтримки Програми трансформаційної співпраці Міністерства закордонних справ Чехії. Одним із етапів співпраці став онлайн-курс «Дата-журналістика для викладачів та журналістів-початківців».

Після проходження теоретичних та практичних навчальних блоків, систематизувавши дані та відобразивши їх на інтерактивній мапі України, викладачки успішно представили візуальний сторітелінг – дослідження книжкового ринку України упродовж 2014-2022 років. Підсумком цього етапу проєкту стала освітня поїздка «Специфіка регіональних медіа та підготовка молодих журналістів» у місто Брно (Чеська республіка), що тривала з 4 до 9 червня 2023 року. Окрім викладачів ТНПУ, у ній взяли участь представники кафедр журналістики з різних регіонів України: Києва, Львова, Одеси, Миколаєва, Житомира.

Учасники проєкту «Підвищення якості підготовки молодих журналістів в Україні» (Чехія, м. Брно)

Учасники проєкту «Підвищення якості підготовки молодих журналістів в Україні» (Чехія, м. Брно)

Доценти кафедри журналістики ТНПУ: Галина Синоруб, Тетяна Решетуха, Ганна Йордан

Доценти кафедри журналістики ТНПУ: Галина Синоруб, Тетяна Решетуха, Ганна Йордан

Під час візиту учасники програми ознайомилися з особливостями функціонування чеських регіональних медіа (радіо “Českého rozhlasu Brno”, онлайн-медіа «Brněnská drbna», видання “Deník N”, телебачення “Televizní studio Brno – Česká televize”), роботою пресслужб Південно-Моравського краю й Університету Масарика, які серед іншого розповідали про підтримку України та допомогу українським біженцям із початку повномасштабної російсько-української війни.

Учасники проєкту на радіостанції “Českého rozhlasu Brno”

Учасники проєкту на радіостанції “Českého rozhlasu Brno”

Учасники проєкту в телестудії  “Televizní studio Brno – Česká televize”
Учасники проєкту в телестудії  “Televizní studio Brno – Česká televize”

Особливу увагу організатори освітньої поїздки зосередили на вивченні досвіду підготовки журналістів у Чехії (кафедра журналістики Університету Масарика, м.Брно). Викладачі мали змогу відвідати навчальні аудиторії та студії, поспілкуватися з науково-педагогічними працівниками та студентами, дізнатися про організацію освітнього процесу. Цікавою і пізнавальною стала зустріч із журналісткою-розслідувачкою та викладачкою кафедри журналістики Університету Масарика Яною Устогаловою, яка детально познайомила учасників проєкту зі специфікою практичної підготовки майбутніх медійників.

Учасники проєкту в одній з навчальних аудиторій Університету Масарика (Чехія, м. Брно)
Учасники проєкту в одній з навчальних аудиторій Університету Масарика (Чехія, м.Брно)

Окрім відвідин освітніх і медійних закладів Чехії, учасники проєкту долучилися до лекцій українських медіаекспертів та журналістів – Тетяни Лебедєвої (Комісія журналістської етики), Соні Кошкіної (онлайн-видання «Лівий берег»), Інни Гадзинської (Texty.org.ua), Оксани Панасівської (Лабораторія Форматів).

Сердечна подяка координаторці міжнародних проєктів АМО в Україні Зденці Вагнеровій, асистенткам проєктів Валентині Люлі, Олені Нестеренко за організацію програми наукового стажування, за сприяння в її реалізації.

Галина Синоруб, Тетяна Решетуха, Ганна Йордан