«В 10-ку ТНПУ» - хіміко-біологічний факультет  (ВІДЕО, ФОТО)

«В 10-ку ТНПУ» -

хіміко-біологічний факультет

Хіміко-біологічний факультет заснований в 1940 році у тодішньому Кременецькому учительському інституті та називався природничо-географічним факультетом. Після реорганізації в 1950 році учительського інституту в педагогічний – став природничим. У 1969 році відбулося перебазування Кременецького педагогічного інституту до міста Тернопіль (разом із матеріальною базою факультету), тому зі здобуттям статусу університету, в 1997 році природничий факультет реорганізовано у хіміко-біологічний факультет ТНПУ.

Сьогодні на факультеті готують фахівців за такими освітніми програмами:

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти

• Середня освіта (біологія та здоров'я людини), освітня програма «Середня освіта (біологія та здоров’я людини, хімія)»;

• Середня освіта (хімія), освітня програма «Середня освіта (хімія, біологія та здоров’я людини)»;

• Середня освіта (природничі науки), освітня програма «Середня освіта (природничі науки)»;

• Захист і карантин рослин, освітня програма «Захист і карантин рослин»;

• Біотехнології та біоінженерія, освітня програма «Екологічна біотехнологія».

Другий (магістерський) рівень вищої освіти

• Біологія, освітня програма «Біологія»;

• Хімія,  освітня програма «Хімія».

Третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти

• Біологія та біохімія (біологія), освітня програма «Біологія»;

• Хімія,  освітня програма «Хімія».

Навчальний процес забезпечують 34 викладачі, з яких 9 докторів наук, професорів, 21 кандидати наук, доценти, 2 академіки АН ВШ України, 2 заслужених діячі науки і техніки України.

Структурними навчально-науковими підрозділами факультету є:
- катедра ботаніки та зоології,
катедра загальної біології та методики навчання природничих дисциплін,

катедра хімії та методики її навчання.

Центральним осередками наукової роботи на факультеті є 8 науково-дослідних лабораторій, де зосереджена основна частина наукових досліджень, зокрема це: лабораторія біології та екології - «Голицький біостаціонар університету», агробіологічна лабораторія, навчальна лабораторія морфології та систематики рослин - гербарій, «Зоологічний музей», навчально-наукова лабораторія екобіотехнологій та основ здоров’я, лабораторія експериментальної біології.

Гордістю факультету та університету є створений у 2019 році Біблійний ботанічний сад.

Відрадно, що працівники факультету дописують у фахові періодичні видання: «Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка. Серія: Біологія» та «Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Хімія», у яких публікують результати досліджень не лише наші науковці, а й колеги класичних, педагогічних, медичних, аграрних університетів, академій та інститутів НАН України та НААН України тощо.

Студенти та викладачі беруть активну участь у підготовці та проведенні міжнародних наукових та науково-методичних конференцій, є учасниками Міжнародних конкурсів та проєктів, проходять стажування у вітчизняних та закордонних ЗВО. Окрім того, студенти мають можливість навчатися за програми студентської академічної мобільності, програмою подвійного диплома, на дуальній та індивідуальній формах навчання, відвідувати гостьові лекції учених України та зарубіжжя тощо.

Молоді спеціалісти факультету досягають успіхів не лише в навчальній та науковій роботі, а й у творчості та спорті. Традиційними на факультеті стали такі заходи: «День факультету», «Тиждень катедри», «Посвята у студенти», «День відкритих дверей», «Гостини у ТНПУ», «День першокурсника», «Свято осені», «День довкілля» тощо.

Проживання студентів у гуртожитках забезпечено 100%.

Гордістю факультету є його випускники, які внесли вагомий вклад у розвиток вищої освіти і науки, зокрема: Михайло Миколенко, Іван Герц, Віктор Живчик (архімандрит Лаврентій), Петро Лихацький, Світлана Ястремська, Зоя Небесна, Григорій Загричук, Василь Брич, Галина Білецька та інші.

Після навчання студенти можуть працювати:
- вчителями закладу загальної середньої освіти,
- викладачами закладу професійної (професійно-технічної) та фахової (передвищої) освіти,
- організаторами позакласної та позашкільної роботи з дітьми,
- державними інспекторами з карантину рослин,
- інспекторами зі захисту рослин,
- агрономами відділення,
- консультантами в сільському, лісовому, водному господарствах та в природно-заповідній справі,
- біотехнологами,
- експертами з екології,
- науковими працівники,
- консультантами (біологія, хімічні технології),
- завідувачами лабораторії (науково-дослідної, підготовки виробництва),
- інженерами-технологами (хімічні технології),
- директорами різних структурних підрозділів тощо.

Цікавим з #життя_факультету_ТНПУ можна спостерігати на офіційному сайті університету, а також у соціальних мережах: Instagram, Facebook, TikTok, Телеграм.

Якщо вас зацікавила інформація чи бажаєте детальніше дізнатися про хіміко-біологічний факультет ТНПУ, тоді залишаємо для вас контактні номери телефонів для швидшого зв’язку: (0352) 43 59 01, (097) 472 53 50 – декан хіміко-біологічного факультету - Надія Михайлівна Дробик.

Поштова скринька: dekanat@chem-bio.com.ua

Офіційна сторінка: chem-bio.com.ua

Facebook сторінка: https://www.facebook.com/chembioeducation

Ми найкращі! А ви з нами?

Гостини ТНПУ зі студентською молоддю факультету

Стежками Ботанічного саду ТНПУ

Актив хіміко-біологічного факультету

Поруч із сучасними викладачами і студенти завжди в тренді.

Поруч із сучасними викладачами і студенти завжди в тренді

Університет, що об'єднує людей

В десятку  ТНПУ