А на вихідних фізматівці ТНПУ ідуть у гори! (ФОТО)

А на вихідних фізматівці ТНПУ

ідуть у гори!

Минулі вихідні студенти фізико-математичного факультету провели у Карпатах. Головною окрасою мандрівки стала гора Синяк – одна із вершин Горганського масиву Українських Карпат, що розташована на території Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Підйом на вершину пролягав через схили вкриті віковими мішаними лісами (до висоти близько 1300 м), далі на шляху були альпійські луки, а приблизно з 1400 м і до самої верхівки Синяк покритий суцільними кам’яними розсипищами – характерним явищем для Горган.

Наставники мандрівки Іван КАПЛУН та Віктор МАЦЮК Наставники мандрівки Іван КАПЛУН та Віктор МАЦЮК

Мандрівка на вершину

З Синяка відкрилися чудові панорами на сусідні гірські масиви та їх вершини – Довбушанку (північний захід), Явірник (північний схід), Хом’як (схід), Чорногору з Говерлою та Петросом (південь) та Свидовець (південний захід).

Гора Синяк (1665м)

Короткочасна злива не стала на заваді при підкорені, для багатьох першої в своєму житті, вершини, а,навпаки, дала змогу відчути та насолодитись усією величчю творіння.

Незважаючи на втому, учасники маленької експедиції на наступний день познайомились із найбільшою твердинею Покуття – Пнівським замком. Його історія почалась у XVI ст., коли ці землі були подаровані феодалам Куропатвам за вірну службу Польській короні. Замок із самого початку зводився як оборонний об’єкт і за свою майже 400-літню історію витерпів немало нападів та руйнувань. І хоча від колишньої величі та слави Пнівського замку залишились лише руїни, торкнувшись цих мурів, можна відчути дух століть.

Завершенням подорожі став Старунівський грязьовий вулкан – геологічна пам’ятка природи, яка є єдиною та унікальною не тільки в Україні, а й у світі. Втім, вперше вулкан дав про себе знати в 1977 р. після землетрусу в румунських горах Вранча. Тоді на пагорбі діаметром бл.50 м повилися перші кратери, з яких вихлюпувалася висотою в 3 м рідина, газ та грязі. Зараз момент вулкан має 8 кратерів та 12 непостійних маленьких кратерів, які виділяють газ, воду, глинисту пульпу, а часом нафту та її складники.

Старунівський грязьовий вулкан

На відпочинковій базі Прут (с.Татарів)

Кожен з учасників мандрівки отримав позитивні емоції, новий досвід, знання та просто набрався сил після важкого навчального року.

А ще в результаті подорожі виникла ідея донату. Вдячні Богу та нашим захисникам за можливості!

Світлана ЛЕЩУК