Представниці ТНПУ на засіданні робочої групи МОН України «Недискримінація: освітній атлас» (ФОТО)

Представниці ТНПУ на засіданні
робочої групи МОН України
«Недискримінація: освітній атлас»

Представниці ТНПУ взяли участь у засіданні робочої групи МОН України з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків «Недискримінація: освітній атлас»

Керівниця Центру ґендерних досліджень і впровадження політики рівних прав і можливостей ТНПУ імені Володимира Гнатюка, доцентка кафедри психології Ольга Кізь, професорка кафедри психології Оксана Кікінежді та методистка Інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ імені Володимира Гнатюка, викладачка кафедри педагогіки і менеджменту освіти Ірина Шульга взяли участь в онлайн засіданні робочої групи Міністерства освіти і науки України з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків з теми «Недискримінація: освітній атлас» за сприяння проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується UNFPA за фінансової підтримки Швеції.

Засідання робочої групи МОН України

Мета засідання: розробка спільної дорожньої карти на наступний навчальний 2023/2024 рік в контексті реалізації Стратегії впровадження ґендерної рівності у сфері освіти.

Із вітальним словом перед учасниками зустрічі виступили заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, Представник UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль, радниця Міністра освіти і науки України з питань забезпечення рівності прав та можливостей жінок та чоловіків Олена Харитонова.

Вітальне слово радниці МОН України з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків Олени Харитонової

Учасники та учасниці зісідання працювали у підгрупах за трьома напрямками: «Нормативно-правові акти», «Вища освіта, наукові дослідження» та «Дошкільна освіта, загальна середня освіта, позашкільна освіта, профтехосвіта», напрацьовуючи конкретні кроки та можливі рішення щодо протидії дискримінації у сфері освіти. Так, Оксана Кікінежді та Ольга Кізь працювали у тематичній групі «Вища освіта, наукові дослідження» (фасилітаторка – Христина Яблонська), Ірина Шульга – у тематичній групі «Дошкільна освіта, загальна середня освіта, позашкільна освіта, профтехосвіта» (фасилітаторка – Оксана Дащаківська). Засідання тематичних груп проходило у відеоконференції ZOOM та водночас в освітньому просторі, створеному із використанням віртуальної дошки Jamboard.

Об'єднання учасниць у тематичні групи

Ольга Кізь та Оксана Кікінежді  працювали у тематичній групі ''Вища освіта, наукові дослідження''. Освітній простір віртуальної дошки Jamboard

Ольга Кізь та Оксана Кікінежді працювали у тематичній групі ''Вища освіта, наукові дослідження''. Освітній простір віртуальної дошки Jamboard

Ольга Кізь, Оксана Кікінежді та Ірина Шульга у складі робочої групи МОН України ''Недискримінація-освітній атлас'' . Підсумки..

Ольга Кізь, Оксана Кікінежді та Ірина Шульга у складі робочої групи МОН України ''Недискримінація-освітній атлас''. Підсумки

За підсумками засідання та спільної експертної роботи був напрацьований алгоритм антидискримінаційних кроків у відповідних секторах освіти на найближчий освітній період, який передбачає як посилення операційного потенціалу із впровадження політик гендерної рівності та антидискримінації (зокрема, рестарт ґендерного аудиту як закладів освіти, так і МОН, розвиток ґендерних компетентностей освітян із впровадженням обовʼязкового компоненту підвищення кваліфікації з урахуванням ґендерної чутливості, розроблення контрольного списку для оцінювання закладів освіти з точки зору стандартів недискримінації і впровадження заохочувальних пілотних моделей підтримки закладів, що дотримуються таких стандартів, тощо), так і зміцнення ланок звʼязку між мережами впровадження антидискримінаційних стандартів, взаємодії із ключовими гравцями у цій сфері і розширення партнерства (зокрема, йдеться про Міністерство соціальної політики, Офіс урядової уповноваженої з ґендерної політики, Державну службу якості освіти, Інститут модернізації змісту освіти, Український інститут розвитку освіти тощо).

Ольга Кізь

керівниця Центру ґендерних досліджень

та впровадження політики рівних прав і можливостей

ТНПУ імені Володимира Гнатюка,