Участь ТНПУ в міжнародній конференції, присвяченій першій річниці реалізації UK-Ukraine Twinning Initiative (ФОТО))

Участь ТНПУ в міжнародній конференції,

присвяченій першій річниці реалізації

UK-Ukraine Twinning Initiative

9 червня 2023 р. на базі Національного університету «Львівська політехніка» відбулася Міжнародна конференція «Інтернаціоналізація як ключ до стійкості та відновлення: Перший рік Twinning», присвячена річниці реалізації проєкту Twinning Initiative: Велика Британія – Україна. Він був ініційований Cormack Consultancy Group після початку повномасштабного вторгнення для того, щоб підтримати українські ЗВО, з’єднавши кожен з університетом Великої Британії відповідно до освітнього профілю та напрямків досліджень.

Нагадаємо, що партнером ТНПУ в рамках проєкту став Вустерський університет. Між установами підписано Меморандум про порозуміння, і річна співпраця вже дала численні плоди, зокрема спільне дослідження і викладання кафедри спеціальної та інклюзивної освіти ТНПУ з кафедрою освіти та інклюзії Вустерського університету, регулярні розмовні клуби з англійської мови для всіх працівників ТНПУ, гостьові лекції професора з Вустерського університету Ніколети Чінпоеш. Триває налагодження взаємодії представників інших кафедр і факультетів з зацікавленими колегами із Вустера.

Конференція розпочалася із вітальних слів проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка» Наталії Чухрай, голови Асоціації університетів Британії Вів’єн Стерн, представниці Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольги Будник, голови Асоціації Universities UK International Джеймі Ерроусміса.

Виступ керівника Cormack Consultancy Group Чарльза КормакаВиступ керівника Cormack Consultancy Group Чарльза Кормака

Виступ керівника Cormack Consultancy Group Чарльза Кормака

Керівник Cormack Consultancy Group Чарльз Кормак проаналізував основні досягнення та труднощі першого року реалізації проєкту, а також окреслив стратегію і плани Twinning на 2023–2024 рр. Серед найбільш популярних активностей серед університетів-учасників – спільні дослідження, передання обладнання британськими партнерами українським, професійний розвиток викладачів та працівників ЗВО, онлайн-співпраця у підготовці здобувачів. Майбутні цілі проєкту – знайти твінів для усіх українських ЗВО, запустити гранти на розбудову потенціалу, розробити COIL-програми і мікрокредитні курси, підтримувати курси з перекваліфікації для ветеранів та ін.

Презентації найкращих практик партнерських університетів у Twinning

Шість пар українських і британських університетів презентували найкращі практики співпраці із залученням фінансування UK-Ukraine R&I Twinning Grants Scheme. Найактуальнішими темами стали дослідження впливу воєнних дій на ґрунти і довкілля, міського господарства, формування екосвідомості тощо.

Із регіональним директором Cormack Consultancy Group (Східна Європа, Кавказ і Центральна Азія), колишнім міністром освіти і науки Литви Ґінтарасом Степонавічюсом

Окрім цього відбулася брейнстормінг-сесія стосовно пріоритетів, потреб і майбутніх проєктів між британськими й українськими університетами, а також панельна дискусія «Як університетам стати рушіями регіональної та секторальної відбудови?»

Учасники конференції «Інтернаціоналізація як ключ до стійкості та відновлення: Перший рік Twinning»

ТНПУ висловлює щиру вдячність Cormack Consultancy Group за ініціювання і розвиток проєкту, українському офісу UK-Ukraine Twinning Initiative за постійну комунікацію і підтримку, а також Національному університету «Львівська політехніка» за чудову організацію конференції.

Відділ наукової роботи