ТНПУ з партнерами обговорили потреби та перспективи співпраці вищої і фахової передвищої та професійної освіти (ФОТО)

ТНПУ з партнерами обговорили

потреби та перспективи співпраці

вищої і фахової передвищої

та професійної освіти

27 червня 2023 р. відбувся семінар «Партнерство вищої і фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти: потреби та перспективи розвитку», організований консорціумом українських університетів у складі Сумського державного педагогічного університету імені Антона Макаренка, Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини і ТНПУ.

До комунікативного форуму також долучилися директори і викладачі закладів фахової передвищої і професійної (професійно-технічної) освіти з різних регіонів України.

Учасники семінару

Вітальне слово виголосили керівники ЗВО-учасників, зокрема ректор ТНПУ проф. Богдан Богданович Буяк, який наголосив на гнучкому й новітньому підході до створення освітніх програм у ТНПУ, тривалій історії співпраці з закладами професійної технічної і фахової передвищої освіти, випускники яких обирають університет для продовження навчання, і необхідності співпраці закладів освіти різного рівня заради підготовки фахівців для відбудови України після війни.

Вітальне слово

Вітальне слово проф. Б. Буяка

Асистент кафедри геоекології та методики навчання екологічних дисциплін Кузик Ігор Романович у своїй доповіді окреслив перспективи співпраці закладів вищої та професійно-технічної освіти в контексті реалізації цілей сталого розвитку.

Доповідь І. Кузика

Доповідь І. Кузика

Упродовж семінару представники університетів ділилися досвідом співпраці з ЗПТО та ЗФПО, обговорювали сучасні тренди співпраці вищої та фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, формування eco-професійних навичок завдяки інноваційним формам партнерства,  трансверсальні компетентності фахівця галузі професійно-технічної освіти, інтеграцію екологічної та хімікофармацевтичної науки в безперервній освіті, перспективи підвищення викладацької майстерності у міжнародних проєктах.

Під час семінару також було відкрито форму опитування для представників ЗПТО та ЗФПО, яке допоможе краще зрозуміти потреби і запити партнерів майбутнього проєкту, присвяченого розвитку еко-професійних та м’яких навичок у студентів та викладачів закладів професійної та фахової передвищої освіти.

Запрошуємо долучитись до опитування за посиланням:

Дякуємо Сумському державному педагогічному університету імені Антона Макаренка за відмінну організацію і модерацію заходу.

Відділ наукової роботи