В ТНПУ ім. В. Гнатюка відбулася зустріч тренерів з керівництвом Асоціації спортивної боротьби України (ФОТО)

В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулася

зустріч тренерів з керівництвом

Асоціації спортивної боротьби України

30 серпня на базі Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка відбулася зустріч керівництва Асоціації спортивної боротьби України з тренерами-викладачами Тернопільської області.

На зустрічі були присутні президент АСБУ Юрій Копитко, перший віце-президент АСБУ, народний депутат України Едуард Прощук, державний тренер штатної команди національної збірної команди України Андрій Блажейко. Тернопільщину представляли тренери-викладачі з вільної і греко-римської боротьби ДЮСШ з Тернополя, Борщева, Скали-Подільської Теребовлі, Збаража, Вишнівця, Підволочиська, Чорткова і Шумська та спортивні судді.

АСБУ

Обговорення проблем розвитку боротьби

Керівники АСБУ поспілкувалися з тренерами, особисто почули усі проблемні моменти, спільно обговорили шляхи їх вирішення. Тренери висловились з приводу організаційно-правових питань своєї діяльності, матеріально-технічного забезпечення розвитку боротьби, кадрових проблем та недооціненості і відповідальності праці спортивного педагога, особливо в умовах воєнного стану.

Жваві дискусії

З керівництвом університету обговорили створення меморандуму про співпрацю між АСБУ і ТНПУ.

Зазначимо, що ось уже кілька років поспіль спортивні школи і обласна федерація з вільної боротьби співпрацюють з університетом і за цей час, за підтримки ректора університету, юні борці мають змогу займатись у залі боротьби університету, проведено чимало цікавих навчальних та навчально-тренувальних занять з боротьби, низка змагань, товариських матчевих зустрічей та інших позашкільних заходів. Талановиті спортсмени продовжують навчання в університеті, більшість завершивши навчання стали тренерами і стейкхолдерами своїх освітніх програм.

Студенти-спортсмени у свою чергу допомагають школам і спортивним клубам в організації і суддівстві змагань, проведенні виховних заходів, проходять тренерську практику з вихованцями спортивних шкіл міста і області.

Учасники зустрічі.

Учасники зустрічі

Підсумовуючи зустріч, прийняли рішення створити і упорядкувати роботу обласного осередку відповідно до статуту АСБУ, вивчити стан і перспективи розвитку боротьби на Тернопільщині та розробити відповідну програму. Дійшли одностайної думки, що в такий важкий для України час, боротьба не лише презентує державу на міжнародному рівні, а й є потужним засобом національно-патріотичного виховання і фізичної підготовки підростаючого покоління.

Доцент кафедри теорії і методики

олімпійського та професійного спорту

Шандригось В.І.