Про етичні та професійні виклики сучасної журналістики:   онлайн-лекція Юлії Мостової для студентів ТНПУ (ФОТО)

Про етичні та професійні виклики

сучасної журналістики:

онлайн-лекція Юлії Мостової

для студентів ТНПУ

12 вересня студенти 2 і 3 курсів спеціальності «Журналістика» у рамках навчальних дисциплін «Журналістський фах» та «Журналістська етика» (викладачі проф. Наталія Поплавська, доц. Олеся Мединська, асист. Ольга Пелешок) в онлайн-форматі долучилися до лекції української журналістки, співзасновниці і головної редакторки тижневика «Дзеркало тижня. Україна» Юлії Мостової.

Захід організований Комісією з журналістської етики, з якою кафедрою журналістики налагоджена партнерська співпраця.

Учасники онлайн-лекції

Викладацький колектив кафедри журналістики під час онлайн-лекції

Модерував захід голова Комісії з журналістської етики, редактор і медіаексперт Андрій Куликов. Розмова велася навколо медійних викликів під час війни, актуальності журналістської освіти та журналістських розслідувань.

Юлія Мостова поділилась із слухачами своїм досвідом щодо етичних та професійних стандартів журналіста в умовах війни. Наголосила, що у професійному журналістському середовищі дуже важливо говорити про такі проблеми задля саморегулювання медійниками своєї діяльності.

Юлія Мостова ділиться зі слухачами своїм досвідом щодо етичних та професійних стандартів журналіста в умовах війни

«Етика журналіста під час війни – не мовчати, не нашкодити, працювати на благо держави та її єдності. Дотримуватись цього – зберігати «паростки» журналістики, які будуть затребуваними і після війни», – наголосила лекторка.

Майбутні журналісти на онлайн-лекції Юлії Мостової

Насамкінець Юлія Мостова відзначила: «Сьогодні наявність відповідальної вільної журналістики із етичним кодексом – одна із головних відмінностей України від Росії». Вважаємо цю думку цілком слушною, адже повномасштабна війна Росії проти України стала випробуванням на міцність для українських медіа, обов’язковою складовою якої є журналістська етика.

«Слухаючи лекцію, я усвідомила важливість сьогодні конструктивної, якісної журналістики під час війни та її значення для нашої країни й суспільства, а слова Юлії Мостової про те, що від журналістів сьогодні потрібна дія, – закарбуються в моїй пам’яті назавжди», – ділиться своїми враженнями від прослуханої лекції студентка 2 курсу Анастасія Гуцол.

Такі онлайн-зустрічі із провідними медіафахівцями України дозволяють майбутнім фахівцям набути нових компетентностей та збагатити навчальний процес цікавим досвідом журналістів-практиків.

Вікторія Райца,

студентка 2 курсу спеціальності «Журналістика»