Участь ТНПУ у міжнародному проєкті «SZKOŁA OTWARTEGO UMYSŁU» у Польщі (ФОТО)

Участь ТНПУ у міжнародному проєкті

«SZKOŁA OTWARTEGO UMYSŁU»

у Польщі

Студентки факультету філології і журналістики приєдналися до XXIX «Школи відкритого розуму», яка являє собою міжнародний інтеграційний проєкт. Основною метою школи є посилення співпраці вищих закладів освіти різних країн для формування молодіжної інтелектуальної еліти. До того ж цей проєкт спрямований на спільне навчання та обмін досвідом для усіх охочих студентів і аспірантів.

Цьогорічна міжнародна наукова інтеграційна конференція під назвою «HOMO SCIENTIS: DOŚWIADCZENIE POZNAWCZE CZŁOWIEKA» відбулася в Польщі з підтримки Університету імені Яна Каховського в місті Кельце. Загальна кількість учасників на цьому заході складала понад 30 людей.

Протягом тижня (04.09 – 10.09) всі учасники мали унікальну можливість поглибити свої знання та навички у різноманітних сферах науки, а також познайомитися зі світовими тенденціями та проблемами, що пов’язані із пізнавальним досвідом людини.

Зустріч молодих інтелектуалів України, Польщі та Естонії розпочалась роботою методологічних майстер-класів «Mono-, multi- i interdyscyplinarność wnauce» (Ришард Стефанський, Університет Яна Кохановського), «Своєрідність реалізації міфологеми золотої рибки в сучасній художній літературі про підлітків» (Леся Пікун, Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка).

Фото на заставці - Естонський вечір у Школі відкритого розуму

Перша методологічна конференція у м. Кельце

Український вечір у Школі відкритого розуму.
Український вечір у Школі відкритого розуму

Уже в інші дні школи виступали спікери, серед яких були викладачі різних університетів України, зокрема, Лабащук Оксана,  яка презентувала свою доповідь на тему «Науковий та естетичний потенціал автобіографічного наративу» (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка).

Студентки ТНПУ спеціальності «Журналістика» Катерина Гуменна та Каріна Почигайло також брали участь у «Школі відкритого розуму» з доповіддю на тему «Ідентифікація фейків як чинник формування критичного мислення в умовах російсько-української війни». Цей науковий матеріал вони готували під керівництвом кандидатки наук із соціальних комунікацій, доцентки кафедри журналістики Тетяни Решетухи.

На закритті міжнародної конференції останнім виступив координатор проєкту Олег Лещак, який викладає в Університету імені Яна Каховського (Кельце), із темою «Problemy nauki i poznania w ujęciu funkcjonalno-pragmatycznym i kulturowo cywilizacyjnym».

Кожен день на "Школі відкритого розуму" був насичений науковими доповідями та інтерактивними дискусіями.

Спільно з академічними заходами, учасники школи також встигли відвідати численні цікаві місця та провести різноманітні екскурсії в різних містах Польщі. Ця подорож надала їм можливість краще ознайомитися з життям в провінційній Польщі, дослідити її культурний спадок та історію.

Каріна Почигайло, Оксана Лабащук, Катерина Гуменна, Марія Макаренко

Учасники також брали участь в різноманітних культурних заходах, включаючи український, польський, та естонський вечори, де вони могли поділитися своєю культурною спадщиною та досвідом з іншими учасниками проєкту.

Учасники на закритті міжнародної інтеграційної конференції

Учасники наукової конференції біля вогнища

Загальний вплив цієї події на студентів був дуже значущим, оскільки вона допомогла їм розширити свої горизонти, розвинути професійні навички та збагатити свій культурний багаж знань. «школа відкритого розуму»  відкрила нові можливості для міжнародного співробітництва та підкреслила важливість обміну знаннями та досвідом у сучасному світі.

Студентка групи Ж-24
Катерина Гуменна