Брейнстормінг та едьютейнмент – у підготовці в ТНПУ майбутніх вчителів початкових класів до проведення олімпійських уроків в школі (ФОТО)
Брейнстормінг та едьютейнмент –
у підготовці в ТНПУ
майбутніх вчителів початкових класів
до проведення олімпійських уроків в школі

Діяльність творчої наукової лабораторії фізичного виховання, спорту та олімпійської освіти «Сократ», яка функціонує при кафедрі фізичного виховання та реабілітації Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка спрямована на підготовку вчителів до реалізації нових підходів у організації процесу з фізичного виховання та різноманітності використання сучасних освітніх технологій у цьому процесі.

Одним із напрямків які активно реалізуються у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка, є підготовка майбутніх вчителів початкових класів до проведення олімпійських уроків з учнями молодшого шкільного віку учнів. Потрібно спрямувати майбутнього вчителя підходити до процесу фізичного виховання дітей творчо, стимулюючи учнів незвичними сучасними методами і формами освіти.
      Одним із шляхів підвищення рівня освіченості учнів початкових класів є використання сучасної науково-популярної літератури.

Сучасні видання, які розроблені Міжнародним центром олімпійських досліджень та освіти: розмальовки «Олімпійські талісмани» та наклейки «Створи свого диво-талісмана» дають змогу по новому підійти до формування у дітей знань на олімпійську тематику, проводити олімпійські уроки на якісно новому рівні. Але які б яскраві та цікаві не були б розробки, ключовим у будь якому р азі залишається вчитель.

З метою підготовки вчителя початкових класів до олімпійської освіти на кафедрі фізичного виховання проводяться заняття з студентами четвертого курсу (ПО-41) факультету педагогіки та психології (напрям підготовки початкова освіта) з використанням одних з найбільш ефективних інтерактивних методів навчання брейнстормінг (інтерактивний мозковий штурм зазвичай проводиться у групах для створення креативних ідей, допомагає навчатися в команді) та едьютейнмент (це новий термін, який об’єднує два слова: education + entertainment (навчання+розвага).

Сподіваємось, що олімпійська творчість наших майбутніх педагогів вже в найближчому майбутньому дасть свої позитивні результати.