Журналіст телекомпанії «TV4» провів майстер-клас для студентів ТНПУ (ФОТО)
Журналіст TV 4 провів майстер-клас

для студентів ТНПУ

У середу, 27 вересня, студент третього курсу спеціальності журналістика Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Назарій Голуб, який уже понад рік працює журналістом на регіональному телеканалі «TV4», провів майстер-класу для студентів-журналістів четвертого курсу на тему «Журналістський стендап: правила знімання». Зустріч відбувся в межах дисципліни «Журналістський фах: телевиробництво та телережисура» (викладач доц. Біла Наталя Василівна).

Назарій одразу почав вмикати камеру та розповідати про особливості написання та знімання телесюжету.

Журналіст Назарій Голуб налаштовує камері під час майстер-класу.
Журналіст Назарій Голуб налаштовує камеру під час майстер-класу

«Варто зазначити, що стендап в журналістиці – це вербальний телерепортерський монолог в кадрі, який дозволяє глядачам переконатися в тому, що журналіст був на місці події, а не сольний гумористичний виступ перед живою аудиторією», – розпочав Назар Голуб.

Було цікаво послухати про журналістські терміни із вуст самого Назарія: «От ви знали, що є декілька видів формату зйомки журналіста під час стендапу: середній план (поясний) та американський. Середній план – це приблизно до середини тулуба людини, так більш виразно видно самого журналіста, а от американський – це зйомка репортера ледь не до самих колін, тут вже більше видно фон, який потрібно показати під час знімання події».

Під час майстер-класу журналіст телеканалу «TV4» допоміг студентам самостійно обрати тему для власного стендапу, написати до нього текст та зняти його на професійну камеру. Студенти записали свої перші журналістські стендапи до своїх майбутніх телесюжетів.

Процес знімання стендапу під час майстер-класу Назарія Голуба

Студенти обговорюють тему майбутнього стендапу

Студентка Руслана Адамович записує свій перший стендап

Студент Віталій Відлацький під час запису журналістського стендапу

На сам кінець журналіст розповів про різноманітні ситуації та казуси, які з ним траплялися під час роботи: «Одного разу, ми знімали сюжет взимку. Було холодно, тому я був одягнений у рукавиці. Ми із оператором завжди робили кадр, де видно лише мене по груди, а тут чомусь було взято кадр ледь не на повний зріст. Одна рука, у якій я тримав мікрофон, була в рукавиці, а інша – без (бо я часто підглядаю текст стендапу на телефоні). Отак глядач міг подумати, чому ж журналіст лише в одній рукавиці, невже не вистачає коштів», – із посмішкою завершив Назарій Голуб.

Студент 4 курсу

спеціальності журналістика