Студенти історичного факультету ТНПУ вшанували памʼять розстріляних у Бабиному Яру (ФОТО)
Студенти історичного факультету ТНПУ

вшанували памʼять розстріляних

у Бабиному Яру

Цього року відзначали 82-річницю наймасовішого розстрілу євреїв в урочищі, який був проведений нацистами 29–30 вересня 1941 року. Вшанували памʼять розстріляних у Бабиному Яру й студенти історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка. У цей день біля пам’ятника жертвам Голокосту в м. Тернополі зібралися представники єврейської спільноти області, близькі та рідні тих, хто загинув.

Пам'ятник жертвам Бабиного Яру в м. Тернополі

Пам'ятник жертвам Бабиного Яру в м.Тернополі

Нацистські звірства у Бабиному Яру тривали до листопада 1943 р., коли гітлерівці залишили місто. В цьому урочищі знищували євреїв, українців, поляків, ромів. Відомо про щонайменше сотні тисяч жертв. Головними жертвами нацистів у Бабиному Яру стали євреї, які становили більш як половину страчених. Упродовж двох років німецької окупації тут розстрілювали й групи людей, і окремих осіб, які з тих чи інших причин вважалися ворогами нацистів. Серед перших жертв – й військовополонені.

У День пам'яті жертвам Голокосту.

У День пам'яті жертвам Голокосту

Репресій зазнали й українські націоналісти, першочергово представники похідних груп. Арешти серед учасників націоналістичного підпілля почалися у вересні 1942 р. і тривали до останніх днів німецької окупації. Жертви членів ОУН у Києві – це щонайменше 600 осіб.

Д.і.н., професор Микола Бармак,

к. і. н., доц. Валентин Терещенко,