ЗМІ про нас Пільги для внутрішньо переміщених осіб: ТНПУ ім.В.Гнатюка ЗМІ про нас

Пільги для внутрішньо переміщених осіб:

ТНПУ ім.В.Гнатюка

У Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка загалом є три пільги для внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до розділу VIII «Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти», переселенці можуть бути переведені на вакантні місця державного замовлення. Для цього у Єдиній державній базі з питань освіти створюють запис у модулі «Особи із спеціальними умовами вступу (навчання) за категорією 117». У систему студент має завантажити документи, які підтверджують його статус ВПО – довідку про взяття на облік, каже відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Древніцький.

Також внутрішньо переміщені студенти мають можливість отримувати соціальну стипендію. Термін дії такої пільги – до закінчення дітьми навчання в університеті, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років. Для отримання стипендії потрібно написати заяву у студпрофкомі, пояснює уповноважена особа по виплаті соціальних стипендій Юлія Генсерук. А також принести паспорт (якщо він у вигляді книжечки, то додатково й ідентифікаційний код), студентський квиток і копію довідки про взяття на облік як ВПО. Для отримання стипендії обмежень щодо областей, звідки приїхали студенти, немає. Її розмір становить 1180 гривень на місяць. Документи спершу передають в Управління соцзахисту населення. Після того, як їх розглянули, у ТНПУ формують списки та призначають виплату стипендій.

Станом на вересень поточного року виплата соціальної стипендії призначена 26 студентам-ВПО старших курсів. Стосовно першого курсу, вони ще подають заяви. Загалом на першому курсі є 18 переселенців, але не всі вони матимуть соціальну стипендію. Є такі, хто претендує на академічну, а вона вища за розміром. Мій контактний номер для довідок: 067 20 82 349, – говорить Юлія Генсерук.

Крім того, за словами пані Юлії, внутрішньо переміщені студенти мають 50% знижку на проживання у гуртожитках. Однак, пільга діє лише за умови, якщо особа не отримує від держави допомогу на проживання. Якщо цих коштів не виплачують, ви можете звернутися у студентський профком ТНПУ, написати заяву та принести копію довідки про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи. Далі студентові видадуть пільговий талон та можна буде оплачувати лише половину суми за гуртожиток.

20 хвилин