Зустріч у ТНПУ з переглядом соціального фільму "Неймовірний сліпий випадок" (ФОТО)

Зустріч у ТНПУ

з переглядом соціального фільму

"Неймовірний сліпий випадок"

3 жовтня у рамках проєкту Інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ ім.В.Гнатюка «Інклюзія в Україні: успішні практики» відбувся захід за назвою однойменного короткометражного комедійного соціального фільму: «Неймовірний сліпий випадок».
  запрошення
Запрошення

Особливими гостями заходу стали львів’яни:

Оксана Потимко – громадська діячка, виконавча директорка Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», керівниця Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», радниця міського голови Львова, Почесна Амбасадорка Львова, кандидатка історичних наук, заслужена працівниця соціальної сфери України, лауреатка Державної премії в галузі освіти.

Ярослав Нудик – артист вокальної формації «Піккардійська терція», лауреат Національної премії ім.Тараса Шевченка, заслужений артист України; аудіодискриптор і диктор.

Сестра Йосафата (орден Василіанок) – асистентка у програмах по роботі з незрячими дітьми.

Презентація гостей заходу Презентація гостей заходу

Впродовж зустрічі Оксана Потимко за допомогою своїх друзів: розповіла про особливості життєдіяльності людини, яка нічого не бачить, презентувала книги, надруковані шрифтом Брайля і адаптовані для усіх категорій читачів, продемонструвала тактильні карти, засоби для вивчення шрифта Брайля і письма за його допомогою. А Ярослав Нудик поділився власним досвідом щодо специфіки озвучення книг, залучення до цього процесу дітей зі всієї України та особливостей роботи із ними.

Спроба розпізнати студентами зображення за допомогою дотику

Представлення тактильних карт Представлення тактильних карт

Учасники заходу

Під час заходу учасники мали змогу переглянути кінострічку із аудіодескрипцією «Неймовірний сліпий випадок», над створенням якої працювали гості заходу. Головними героями фільму є двоє незрячих аматорів – львів’янин Михайло Петрів та Василь Човбан з Мукачева. Керівники та актори фільму подбали, аби у глядача виникло не почуття жалості, а співчуття і розуміння: усі люди різні, але це не заважає співіснувати та ще й з гумором.

Загалом на заході були присутні 176 учасників, серед яких викладачі та студенти з магістрантами історичного, хіміко-біологічного, психолого-педагогічного та географічного факультетів, які вивчають педагогіку, інклюзивну освіту чи цікавляться інклюзивними процесами у суспільстві. Дякуємо студентам за активну участь у пропонованих інтерактивах та обговоренні кінострічки.

Більше фото із заходу тут:

Запрошуємо приєднуватися до нашої спільноти:

Пропозиції щодо наступних заходів та участі надсилати сюди:

Зоряна Удич

керівниця інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ ім.В. Гнатюка,

доцентка кафедри педагогіки та менеджменту освіти