Навчання за межами університету: студенти-журналісти ТНПУ побували у Волочиську (ФОТО)

Навчання за межами університету:

студенти-журналісти ТНПУ побували

у Волочиську

У вівторок, 3 жовтня, студенти 4 курсу спеціальності «Журналістика» Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відвідали місто Волочиськ. Поїздка відбулася в межах дисципліни «Спеціалізація: інтернет, телебачення», метою якої є створення мультимедійного проєкту про освітню, медійну, соціальну проблематику громади. Ініціаторами креативних, пізнавальних завдань є доцентки кафедри журналістики, кандидатки наук із соціальних комунікацій Галина Синоруб та Наталія Біла.

Під час візиту студенти-журналісти ТНПУ мали змогу поспілкуватися з Володимиром Матусяком – дослідником історії міста Волочиськ та волочиського краю, автором 160 публікацій, творцем двох документальних фільмів. Одна стрічка знята у 2019 року і складається з чотирьох частин – про графський маєток, який був розташований на території міста. Друга – про замок, який розташований між селами Токи й Ожигівці тривалістю пів години. Усі фільми доступні до перегляду на інформаційному ресурсі «Pro Волочиськ».

Для розуміння комунікаційних стратегій у громаді, здобувачі вищої освіти поспілкувалися з начальником відділу інформаційного забезпечення Волочиської міської ради Русланом Барановським, який розповів про специфіку обміну інформацією між владою й громадянами.

Руслан Барановський розповідає про комунікацію з мешканцями Волочиська

«Метою відділу є забезпечення реалізації на території громади державної політики у сфері соціального захисту населення. У нас є телеграм-канал, фейсбук і сайт Волочиської міської ради. Аудиторія в телеграмі – 11 тисяч, фейсбук – 5 тисяч», – розповів Руслан Барановський.

Родзинкою поїздки стала зустріч із учням десятих класів Волочиського ліцею №2, випускником якого є успішний студент-журналіст ТНПУ– Віталій Відлацький.

Доцентки Синоруб Галина та Біла Наталія зі студентами 4 курсу спеціальності Журналістика у Волочиському ліцеї № 2

Доцентки Синоруб Галина та Біла Наталія зі студентами 4 курсу спеціальності "Журналістика" у Волочиському ліцеї № 2

Фото на заставці - Студенти 4 курсу спеціальності журналістита разом з викладачкою Білою Наталією у Волочиському ліцеї № 2

Учні Волочиського ліцею  № 2 разом зі студентами та викладачами ТНПУ
Учні Волочиського ліцею  № 2 разом зі студентами та викладачами ТНПУ

Разом із вчителями й педагогом-організатором Анастасією Мартиняк представники ТНПУ обговорили актуальність журналістської професії, учителя української мови, яких готує факультет філології і журналістики, а також особливості навчання, важливість вибору майбутньої професії, перспективи працевлаштування. Про умови вступу, навчальний процес, можливості навчатися й працювати, обирати спеціалізацію, формування власної траєкторії навчання студента, якість освіти розповіла Синоруб Галина Петрівна.

«Навчитися азів журналістики й ознайомитися з професією можна відвідавши онлайн-медіашколу «В ЕТЕРІ». З лютого по квітень ми уже четвертий рік поспіль будемо проводити безкоштовну медіашколу. Щосереди ви маєте змогу долучатися онлайн та дізнаватися про контентне наповнення онлайн-медіа, телебачення та радіо від журналістів практиків», – зауважила Біла Наталія Василівна.

Студенти та викладачі разом із істориком Володимиром Матусяком

Учні 10 класу слухають про навчання та особливості роботи журналіста

Здобувачі вищої освіти поділилися своїми враженнями від навчання в ТНПУ. Катерина Магула, студентка 4 курсу розповіла, як вдається їй поєднувати навчання з хобі, адже вона є тренеркою у двох танцювальних клубах та пише поезію. Катерина Гуменна відмітила довірливі, конструктивні стосунки студентів із викладачами, позитивний мікроклімат в академічних групах, комфортне середовище в ТНПУ.

«Можливостей працевлаштування для журналістів достатньо. Головне – почати заявляти про себе. Крім того, немає жодних перешкод, щоб розпочати практичну діяльність у журналістиці задовго до отримання диплому. Навчання в ТНПУ реально поєднувати з роботою. Нам дуже пощастило, що викладачі постійно підтримують нас та стимулюють йти працювати за спеціальністю», – поділилася своїми думками студентка групи Ж-44 Ключка Ангеліна.

«Практика для студентів-журналістів – це невід’ємна частина навчання. Після кожного курсу ви проходитимете практику. Це можуть бути друковані видання, онлайн-медіа, телебачення або ж радіо», – зауважила студентка групи Ж-41 Руслана Адамович.

Дякуємо за організацію зустрічей й теплий прийом директору Лінник Віктору Олександровичу, педагогу-організатору Волочиського ліцею № 2 Мартинюк Анастасії Аркадіївні та студентам ТНПУ Віталію Відлацькому й Катерині Гуменні.

Студенти групи Ж-44

Анна Янко, Руслана Адамович,