Психологічна служба ТНПУ організувала зустріч для першокурсників на тему «Важливі навички в період стресу» (ФОТО)

Психологічна служба ТНПУ

організувала зустріч для першокурсників

на тему «Важливі навички в період стресу»

В рамках відзначення Всесвітнього дня ментального здоров’я, психологічна служба ТНПУ 11 жовтня організувала зустріч для студентів-першокурсників на тему «Важливі навички в період стресу» на основі курсу від ВООЗ «Самодопомога +».

Практичний психолог Ольга Логвись розпочинає зустріч

Зацікавлені студенти

Спікерка Уляна Мелешко, психолог-консультант у методі КПТ (когнітивно-поведінкова терапія), тренер від ВООЗ, психолог у ГО “Асоціація психологів вищої школи України” розглянула з учасниками заходу розуміння проблеми стресу та навички подолання стресового стану.

Спікер Уляна Мелешко, сертифікаований тренер програми Самодопомога плюс від ВООЗ

Хороша новина в тому, що стрес можна подолати. У більшості випадків у цьому допомагають навички самодопомоги та турботи про себе. Якщо йдеться про друге, то відчутно покращити стан може навіть дотримання простої рутини: достатня кількість сну, повноцінне харчування, прогулянки, спілкування, заняття хобі тощо. Але варто опанувати й техніки самодопомоги, які рекомендує застосовувати Всесвітня організація охорони здоров’я. За їхньою допомогою ви зможете значно полегшити свій стан в умовах стресу.

Піклування про свій стан та психічне здоров’я — це життєво необхідна навичка для кожної людини, особливо в період стресу. Уміння віднаходити внутрішній баланс дозволяє ефективно керувати головними подіями свого життя, приймати зважені рішення, відчувати впевненість у власних діях та готовність до непередбачуваних змін.

Першокурсники почули про:

ефективні вправи самоуправління при стресі

навички турботи про себе

впровадження навичок самодопомоги у своє життя

психоедукація про стрес

як бонус - покращення настрою та відновлення енергії

З новими знаннями і вміннями

Водночас важливо пам’ятати: якщо упродовж тривалого часу вам не вдається впоратися зі стресовими відчуттями, варто звернутися по допомогу до спеціалістів.

*Всесвітня організація охорони здоров’я розробила курс «Самодопомога Плюс» – мультимедійний курс самодопомоги у боротьбі зі стресом, який використовується як частина ефективної та комплексної програми з охорони психічного здоров’я.

Мета: допомогти людям освоїти навички керування стресом у складних ситуаціях.

Підхід: курс заснований на терапії прийняття і відповідальності (ACT), форма когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), що включає усвідомлення та дії, засновані на цінностях.

Матеріали можна завантажити:

Психологічна служба ТНПУ