Тиждень кафедри української та зарубіжної літератур і методик їх навчання факультету філології і журналістики ТНПУ триває (ФОТО)
Тиждень кафедри української

та зарубіжної літератур і методик їх навчання

факультету філології і журналістики ТНПУ

триває

17 жовтня 2023 року  студенти факультету філології і журналістики вирушили в чергову захопливу подорож-екскурсію.

Цього разу, за ініціативи викладачів кафедри українською та зарубіжної літератур та методик їх навчання, ми мали змогу відвідати с. Велеснів, у якому розташований  етнографічно-меморіальний музей славнозвісного етнографа, фольклориста та патрона нашого університету - академіка Володимира Гнатюка.

Один із дивовижних куточків музею В. Гнатюка.

Один із дивовижних куточків музею В. Гнатюка

Працівники музею радо привітали нас як слухачів. Треба віддати належне, цікаві факти про життєвий та творчий шлях науковця нікого не залишили байдужими й розпалили ще більший інтерес до цієї постаті.

Захоплююче було спостерігати за тим, як викладачі кафедри долучались до розповіді екскурсоводів та розповідали нові маловідомі аспекти наукових праць , життєву позицію та коло друзів визначного академіка, вклад якого у науку важко й оцінити.

Виставкові експонати привернули не меншу увагу студентів, адже їх цінність помітно неозброєним оком. Що цікаво, тут зберігається чимало ексклюзивних речей. Від них так і віє тією епохою, що на час перебування у музеї ми немов справді перенеслися у час життя та діяння Володимира Гнатюка.

Студенти та викладачі, зацікавлені розповіддю працівників музею у с. Велеснів

Наступним етапом нашої мандрівки стали відвідини Музейного комплексу «Лемківське село». Тут ми мали змогу почути розповіді про лемків - західну етнічну гілку українського народу, яка проживала на обох схилах Карпат.

Під час екскурсії у Лемківському селі

«Лемківське село» – це унікальний і єдиний у світі музей лемківської культури. У ньому зібрано експонати, які привезли українці з різних теренів Лемківщини та подарували для збереження звичаїв і традицій лемківської культури. За словами працівників, зараз в музеї є понад 3 тисячі автентичних речей вжитку та побуту, декору та мистецтва цієї етнічної групи.

Усміхнені та сповнені позитивними враженнями

Голинська Марія
Марцінковська Інна