Факультет філології і журналістики ТНПУ мандрував стежками Леся Курбаса (ФОТО)
Факультет філології і журналістики ТНПУ

мандрував стежками Леся Курбаса

Початком мистецтва світу є театр

Лесь Курбас

Тиждень кафедра української та зарубіжної літератур і методик їх навчання мав яскраве завершення – подорож стежками Леся Курбаса – вагомого представника відродження української національної культури 20-х – початку 30-х років ХХ століття, театрального реформатора, режисера театру і кіно, талановитого актора і драматурга, теоретика театру, організатора театрів, педагога, поліглота і перекладача, сценічного діяча і театрального філософа, публіциста, представника розстріляного відродження, засновника модерного театру «Березіль».

Студенти і викладачі факультету філології і журналістики відвідали мальовничий куточок Подільських Медоборів – містечко Скалат, що розкинулося  біля трьох скель над річкою Гнилою та село Старий Скалат, відоме як місце дитячих та юнацьких років Леся Курбаса – борця за національну культуру та ідею.

Біля родинного будинку Курбасів

Ідемо до Курбаса, ідемо за Курбасом

У меморіальному музеї-садибі Леся Курбаса

Слухаючи цікаві розповіді про Леся Курбаса

Відвідувати меморіальний музей-садибу Леся Курбаса студентами факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка стало уже доброю щорічною традицією. Щиро дякуємо працівникам музею за цікаву мандрівку у театральний світ генія!  Юним філологам так важливо знати про діяльність Леся Курбаса, який поставив українське театральне мистецтво в один ряд з кращими театрами Європи, але за національні переконання був знищений радянською системою.

Радіємо, що наші студенти відкрили для себе Леся Курбаса-генія, режисера-реформатора, який опирався на традиції давньої української драматургії (стародавній український вертеп), творчість українських класиків-попередників, кращі традиції театру Корифеїв та світової драматургії. Його зерна режисерських шукань давали щедрі сходи у постановках творів українських драматургів (М. Ірчан, М. Куліш, Я. Мамонтов, І. Микитенко, К. Буревій).
Подорож «Стежками Леся Курбаса» завершилася екскурсією у фортеці XVII ст., що складається із чотирьох веж та підземель і є візитівкою Скалата.

Фото на заставці - Скалатська твердиня полонила наше серце...

У підземеллі Скалатського замку

Зазначимо,  що сьогоднішня епоха, як і період 20-х – початку 30-х років ХХ століття, вимагає титанів, таких титанів, яким був у свій час Лесь Курбас. Тому сьогодні так важливо іти до Курбаса, іти за Курбасом, відкривати Курбаса, пізнавати його, поширювати його ідеї, популяризувати його творчість.

Тетяна Скуратко