Віртуальні стіни університету прийняли 1800 учасників Форуму

Розпочав роботу V Крайовий форум освітян “Освіта — енергія майбутнього”, який під гаслом «ОСВІТА. НЕЗЛАМНІСТЬ. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГТИ» організовує Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка разом із співорганізаторами — Міністерством освіти і науки України,  Національною академією педагогічних наук, Департаментом освіти і науки ТОВА, Управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради, Кременецькою обласною гуманітарно-педагогічною академією ім.Тараса Шевченка, Комунальним закладом Львівської обласної ради "Бродівський фаховий педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича", Чортківським гуманітарно-педагогічним фаховим коледжем імені Олександра Барвінського, ВСП "Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ" , Галицьким фаховим коледжем імені В'ячеслава Чорновола, Володимир-Волинським педагогічним коледжем ім. А. Ю. Кримського.

Для участі у Форумі зареєструвалися більше 1800 осіб, серед яких науковці, практики, урядовці, громадські діячі, представники усіх сторін освітянської спільноти із різних куточків України та з-за кордону. Географія цьогорічної зустрічі поширилася Польщу, Іспанію, Німеччину, Велику Британію, США і Канаду.

Відкрив Форум ректор ТНПУ  Богдан Буяк.

У віртуальних стінах університету він привітав учасників Форуму, подякував співорганізаторам за відчутну підтримку, партнерам з усієї України за плідну співпрацю, захисникам за можливість комунікувати під мирним небом і щиро мотивував усіх зацікавлених до продуктивної роботи.

“Наш Форум з року в рік ламає стереотипи класичності, адже формат сприяє почуватися комфортно: тут вітається м'яке крісло і філіжанка кави чи навіть участь під час прогулянки, долучившись за допомогою мобільного пристрою, тішимося, що маємо можливість сьогодні гостити у нас вельмиповажних людей —  зокрема зазначив Богдан Буяк. — Віримо що наша спільна робота на Форумі дозволить отримати хороший досвід, нові ідей та візії”.

Також ректор ТНПУ зачитав вітання учасникам від  Президента Національної академії педагогічних наук України, президента Товариства «Знання» України, академіка НАН України, академіка НАПН України – Василя Григоровича Кременя.

Першою особисто привітала учасників доктор педагогічних наук, професор, дійсний член-академік академії педагогічних наук, академік секретар відділення філософії освіти загальної та дошкільної педагогіки Світлана Сисоєва.

Керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Олександр Хименко звернувся до учасників Форуму з міста Чернігова, стоячи перед стінами Чернігівського колегіуму. Це — перший заклад вищого типу лівобережної України, побудований у 1700 році за кошти гетьмана Івана Мазепи. Цією локацією він наголосив на важливості розвитку української освіти, яка плекає нашу ідентичність, адже ворог першим знищує українську освіту і книгу.

Про актуальність теми лідерства освітян зазначила у своєму вітанні директор Департаменту освіти і науки ТОВА Ольга Хома. Освітяни, за словами Ольги Хоми, формують націю нескорених, саме вчитель надихає, формує українську особистість.

Вітальне слово від директора Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу – Галини Литвинюк.

Пролунали вітання і від ректорки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії – Інни Шоробури та доктора економічних наук, професора ректора Луцького національного технічного університету Ірини Вахович з уст кандидата економічних наук, доцента, першого проректора Луцького національного технічного університету Надії Ковальчук.

Окрім Тернопілля, Хмельниччини та Волині звучить Форум на моніторах Харківщини, Вінничини, Миколаївщини у Дрогобичі.   Додатковим сервісом комунікації є чат, де обговорюються усі запитання зацікавлених учасників комунікаційного процесу.
Проходитиме форум упродовж  недільного дня на трьох рівнях: пленарне зібрання, дискусійні тематичні панелі, які уже розпочали активну роботу, і мають на меті розглянути різні аспекти якості освіти. А з 14 години розпочинаються секційні засідання, на які запропоновано  24 варіанти дискусій: інклюзивна освіта, фізичне виховання, природничі, географічні, філологічні науки, інженерно-педагогічні і багато інших.
По закінченню форуму кожен учасник вже сьогодні отримає сертифікат про участь.

Провідний фахівець

зі зв'язків з громадськістю ректорату ТНПУ

Оксана Чмиленко