Нова розробка інженерно-педагогічного факультету ТНПУ згуртувала навколо себе техніків і науковців з України та з-за кордону

Консорціум з підготовки заявки за програмою Горизонт Європа (A.SPIRE) опрацьовує автономну систему електротеплової генерації.

Вчора, 24 жовтня, в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, за участі ректора, професора Богдана Буяка, проректора, професора Ірини Задорожної відбулося чергове засідання консорціуму з підготовки заявки за програмою Горизонт Європа (A.SPIRE) у складі директора центру енергоефективних технологій ТНПУ ім. В. Гнатюка д.т.н., професора Валерія Федорейка, член-кореспондента Інженерної академії України, професора Романа Горбатюка; к.т.н. Назара Бугери; к.т.н. Романа Загороднього та делегацій Інституту проблем машинобудування імені А. Підгорного НАН України у складі директора інституту, академіка НАН України, д.т.н., професора Андрія Русанова, заступника директора інституту, член-кореспондента НАН України, д.т.н., професора Андрія Костікова та делегації Національного технічного університету "Дніпровська політехніка" у складі член-кореспондента НАН України, д.т.н., професора Олександра Бешти, д.т.н., професора Романа Дичковського; д.т.н., професорки Валерії Пінчук; с.н.с. Іллі Пельтек.

Координатором даного проєкту виступає AGH University of Krakow. До реалізації основних завдань проєкту планується також залучити наступні інституціі: Фрайбергську гірничу академію (Німеччина), університет міста Корунія (Іспанія), Головний університет гірництва (Польща) та Інститут проточних машин Польської академії наук (м. Гданськ).

Програма зустрічі була цікавою та  насиченою, здійснено обмін досвідом та обговорено кроки по розвитку співпраці в галузі енергетики та енергозбереження.

Іноземні партнери проєкту відповідатимуть за розробку системи керування, адаптацію технічних рішень до європейських стандартів, маркетингові дослідження.

“З нашого боку — розробка системи генерації теплової енергії, до речі, уже — апробованої, харківські колеги розроблятимуть повітряну турбіну, адаптовану під наш генератор, а дніпряни — перетворювач, який механічну енергію перетворюватиме в електричну. Також українським партнером є і наш науковий полігон — Науково-виробниче об'єднання "Енергоощадні технології" в Хоросткові, – розповів директор Центру енергоефективних технологій ТНПУ професор Валерій Федорейко.

Після засідання учасники заходу відвідали науковий полігон ТНПУ ім. В. Гнатюка, де ознайомилися з роботою генераторів-утилізаторів, які будуть основною складовою проєкту.

Провідний фахівець зі зв'язків з громадськістю ректорату ТНПУ Оксана Чмиленко