У ТНПУ відбулася зустріч з доктором філологічних наук, знаним науковцем Ігорем Набитовичем (ФОТО)

У ТНПУ відбулася зустріч

з доктором філологічних наук,

знаним науковцем Ігорем Набитовичем

Сьогодні, 25 жовтня, у рамках тижня кафедри української та зарубіжної літератур і методик їх навчання відбулася зустріч із українським і польським літературознавцем, перекладачем, доктором філологічних наук, доктором філософії Українського Вільного Університету в Мюнхені, професором Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні Ігорем Набитовичем. Ініціаторами та організаторами зустрічі стали професори кафедри Зоряна і Мар’яна Лановик. Вони представили науковий портрет високошанованого гостя, познайомили із колом його академічних зацікавлень.

У рамках цієї академічної події, означеної як «Українська людина в історії і літературі та досвід писання історичної прози» професор І.Набитович презентував  нові книги: «Саґа мистецької родини» (про три покоління родини Митрополита Андрея Шептицького), «Дерево життя літературного роду» (про історію родини і трагічну долю письменниці та культурної діячки Дарії Віконської) та «Gloria et sacrum. Історична проза української еміґрації». Кожна із них містить свою особливу історію написання та глибокий зміст. Усі вони ословлюють екзистенційні проблеми, які важливі для розуміння становлення і розвитку української ідентичності галицької аристократії ХІХ – ХХ століть, і які, водночас, звучать дуже актуально в умовах трагічного сьогодення: становлення особистості і роду, постання національних еліт, впливи, спричинені війнами та міграційними процесами, трагедії, зумовлені історичними зламами та лихоліттями.

Презентація книг проф.І.Набитовича

Окрім цього, автор наголосив на важливості збереження національної пам’яті й поділився процесом збору та дослідження матеріалів (над книгами працював у архівах і бібліотеках Лондона, Мюнхена, Любліна та ін., де збереглися документи про життя і діяльність представників української еліти і духовенства); а також представив віртуальну галерею фотографій, автопортретів та пейзажів, що ілюстративно доповнюють картину життя Галичини в умовах різних державних утворень та безпосередньо повʼязані з книгами, які презентував.

Подію відвідали студенти та викладачі університету, а також запрошені гості, серед яких представники духовенства.

Презентація книг викликала зацікавлення у присутніх

В оформленні книги про родину Андрея Шептицького використано картину роботи самого Митрополита

Зустріч з Ігорем Набитовичем відзначила важливий крок у розвитку літературознавства та стала чудовою нагодою для обміну думками і враженнями, а також полем для академічних пошуків і дискусій.

Книжки проф. І. Набитовича викликали зацікавлення у представників духовенства та громадськості міста

Зустріч із проф.Набитовичем стала завершальним акордом у проведення тижня кафедри.

Учасники зустрічі обговорили подальші шляхи співпраці
Учасники зустрічі обговорили можливі шляхи співпраці

Бажаємо автору подальших успіхів у його літературно-науковій діяльності та чекаємо на його нові творчі здобутки!

Наталія Мельничин