В ТНПУ студенти-журналісти вчилися створювати власний медіабізнес (ФОТО)

В ТНПУ студенти-журналісти вчилися

створювати власний медіабізнес

Вчора, 25 жовтня, Любов Китинська, експертка з бухгалтерського обліку і оподаткування, керівниця ТОВ «ШАЛЕНИЙ БУХГАЛТЕР», за ініціативи кандидатки наук із соціальних комунікацій, доцентки кафедри журналістики Білої Н.В., розповіла студентам-журналістам про те, як розвинути свою справу у медіасфері.

Любов Китинська поділилася своїми знаннями про:

– різницю між фізичною особою-підприємцем (ФОП) і товариством з обмеженою відповідальністю (ТОВ);

– обмеження та заборони для ФОП;

– що таке КВЕДи;

– ліміти доходу;

- систему оподаткування та групи єдиного податку.

Любов Китинська розповідає про переваги та недоліки ФОП та ТОВ

Експертка розповіла, що бути ФОПом легше, ніж ТОВом, і це ідеально підходить для початківців. Зареєструвати свою справу можна навіть в Дії. “ФОП не зобов’язаний вести бухгалтерський облік, тому він простий в обслуговуванні. Краще починати свою справу саме з цього, а після отримання досвіду, можна розширятися та переходити на ТОВ, бо це вже бізнес-одиниця, яка має більше нюансів”, – зазначила Любов Китинська.

Студенти-журналісти під час лекції Любов Китинської

Лекторка застерегла, що варто розуміти, що ФОП теж мають певні обмеження та заборони. Наприклад, законодавством визначений ліміт доходів. А використання зароблених коштів можливе лише тоді, коли вони переведені на особисту карту підприємця.

Одним із важливих аспектів при реєстрації своєї справи є обрання КВЕДів. Любов Китинська розповіла, що це і для чого потрібно: “КВЕД – класифікатор виду економічної діяльності. Перед тим, як реєструвати бізнес, потрібно визначитись зі сферою діяльності, чи потрібна для неї ліцензія. Варто обирати декілька КВЕДів, адже, окрім основного доходу, є ще суміжний. Журналісти зазвичай обирають за кодом 63 “Інформаційна діяльність”, а також 74.2 “Діяльність у сфері фотографій” і 73.1 “Рекламна діяльність”.

Наступним кроком для відкриття свого бізнесу є обрання системи оподаткування. В Україні використовується дві: загальна та спрощена. Експертка порекомендувала обирати спрощену систему, якщо ви є початківцем.

Експертка з бухгалтерського обліку Любов Китинська під час лекції

І останнім етапом з яким потрібно визначитись підприємцю є група єдиного податку. “Існує чотири таких групи і кожна з них має свій ліміт. Наприклад, перша група надає населенню тільки послуги, а друга може працювати і з бізнесом. Третя група майже без обмежень, її основна клієнтська база – юридичні особи. Четверта – тільки для аграріїв”, – пояснила Любов Китинська.

Після завершення свого виступу, експертка відповіла на запитання студентів. Деякі з них також поділились своїми враженнями. “Мені було цікаво, адже це корисна інформація, що в майбутньому дозволить розпочати свою справу набагато легше. Любов Китинська – професіонал своєї справи, яка ґрунтовно обізнана у своїй сфері діяльності. Дуже круто, що ми маємо змогу дізнаватись про бізнес в студентські роки”, – прокоментувала Вікторія Козак, студентка групи Ж-24.

Студенти-журналісти після зустрічі з експерткою з бухгалтерського обліку та оподаткування Любов Китинською

Нагадаємо, що студенти спеціальності 061 Журналістика в ТНПУ часто відвідують цікаві лекції та вебінари, а також мають змогу вчитись у нестандартному форматі, про це можна дізнатись тут: Яким може бути навчання за межами університету: студенти-журналісти ТНПУ завітали до Теребовлі

Студентка групи Ж-24

Діана Доманіна