Студенти факультету філології і журналістики ТНПУ взяли участь в освітньому заході «ДоброЧесність» (ФОТО)

Студенти факультету
філології і журналістики ТНПУ
взяли участь в освітньому заході
«ДоброЧесність»

25 жовтня на факультеті філології і журналістики ТНПУ відбувся  освітній захід «ДоброЧесність», який організовується комісією з внутрішнього забезпечення якості освіти факультету вже третій рік поспіль. Учасники події – здобувачі вищої освіти першого курсу усіх освітніх програм факультету, гаранти освітніх програм, завідувачі кафедр, деканат, представники студентського самоврядування, куратори академічних груп.

У вступному слові кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики ТНПУ, очільниця комісії з внутрішнього забезпечення якості освіти факультету Синоруб Галина Петрівна зосередила увагу присутніх на необхідності дотримання академічної доброчесності в навчальному процесі, розумінні значення й ваги таких цінностей як відповідальність, повага, справедливість, чесність, мужність, довіра.

Організаторка заходу акцентувала на популяризації принципів академічної доброчесності, прописаних у базових нормативних документах: «Кодекс корпоративної культури», «Кодекс академічної доброчесності», «Положення про академічну доброчесність та етику академічних взаємовідносин», «Положення про Комісію з академічної доброчесності, етики та управління конфліктами», з якими здобувачі попередньо ознайомилися на сайті ТНПУ.

Учасники дискусії

Декан факультету філології і журналістики, доктор філологічних наук, професор кафедри  української мови та славістики Вільчинська Тетяна Пилипівна наголосила на тому, що захід є актуальним, адже трапляються різні ситуації у викладанні, навчанні й оцінюванні здобувачів вищої освіти, які потребують аналізу та оперативного вирішення в межах факультету.

Обговорення способів вирішення проблемних ситуацій

Представниця студентського самоврядування Тимощук Єва ознайомила присутніх із основними завданнями студентського уряду, що полягають у забезпеченні та захисті прав, інтересів студентів, виконанні студентами своїх обов’язків та вирішенні конфліктних ситуацій й інших проблем, які можуть виникати в процесі навчання.

Тимощук Єва,представниця студентського самоврядування

Синоруб Галина Петрівна продемонструвала аудиторії результати анкетування студентів та запропонувала академічним групам разом із кураторами розглянути 6 кейсів, представлених QR-кодами, створеними студенткою групи Ж-34 – Катериною Магулою.

У відведений час необхідно було проаналізувати ситуації та дати відповіді на питання: Яка причина проблеми? Яку відповідальність за таку поведінку можуть нести учасники освітнього процесу? Які рекомендації можна дати щодо вирішення цієї ситуації враховуючи принципи академічної доброчесності? До обговорення залучали й слухачів із залу – студентів та викладачів. Кожен міг висловити свою думку й поділитися враженнями.

Обговорення кейсів

Робота з кейсами академічних груп  із кураторами
Робота з кейсами академічних груп із кураторами

«Під час сьогоднішнього заходу ми поглибили свої знання, розібрали на прикладах  порушення доброчесності як зі сторони студентів, так і зі сторони викладачів. Загалом враження тільки позитивні – це хороший досвід і, на мою думку, формат проведення був дуже вдалим», – поділилася враженнями студентка групи СОУМАск-12 Федорчук Сніжана.

Софія Котис
Фото Сергія Грищенка, Єви Тимощук