Студенти історичного факультету ТНПУ  відвідали цікаві історико-релігійні пам’ятки Львівщини (ФОТО)

Студенти історичного факультету ТНПУ

відвідали цікаві історико-релігійні

пам’ятки Львівщини

З ініціативи завідувача кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства, професора Елли Бистрицької для студентів історичного факультету 3 курсу та магістрантів ОП «Релігієзнавство» відбулась надзвичайно цікава навчально-пізнавальна екскурсія, запланована в рамках навчальних курсів «Історія релігії» та «Релігієзнавство».

Першою зупинкою був «Золочівський замок» – відома пам’ятка історії та культури національного значення. Тут студенти не лише полюбувалися осінньою красою замку та зробили фантастичні фото, а й почули багато цікавих історичних фактів з його минулого – і сьогодення. Адже з часу будівництва замку, а це 1634 р., упродовж наступних століть він служив не лише як фортеця та польська королівська резиденція, а й як панська садиба, військовий гарнізон, в’язниця та навчальний заклад.

Перед воротами Золочівського замку

Під час бесіди про цікавинки Золочівського замку

Його родзинкою є Китайський палац, збудований польським королем Яном ІІІ Собеським для своєї коханої дружини Марисеньки. На сьогодні там розташовується музей східних культур з великою кількістю рідкісних експонатів.

На фоні Китайського палацу у Золочівському замку

Одними із найцікавіших експонатів у Золочівському замку є також камені з зашифрованими написами (XIV–XV ст.), досі не прочитані.

Далі наш маршрут пролягав до Святоуспенської Унівської Лаври, де знаходиться відомий монастир монахів-студитів. Найдавнішою документальною згадкою про Унівський монастир є грамота короля Владислава ІІ Ягайла від 18 жовтня 1395 р. Проте археологічні розкопки свідчать, що вже в ХІ–ХІІ ст. тут розташовувались монаші келії-землянки, що примикали до Унівського городища поселення слов’ян.

На території Святоуспенської Унівської Лаври

За час свого існування монастир пережив і періоди духовного та матеріального піднесення, і часи занепаду. Після розпаду радянського союзу, із легалізацією УГКЦ та відродженням української держави – відбулося відновлення і Унівської обителі, яка на сьогодні є духовно-релігійною окрасою нашого краю.

Екскурсія в Унівському монастирі

Нині у відновленій Святоуспенській Лаврі проживає 35 монахів, котрі присвячують себе молитві, праці та благодійності. Тут знаходиться одна із небагатьох копій Туринської плащаниці. Про всі ці та інші цікаві факти студенти мали змогу почути з уст одного із монахів.

Висловлюємо також щиру подяку за допомогу в організації поїздки о. Віталію. Такі навчальні екскурсії спонукатимуть наших студентів до глибшого пізнання минулого.

Заступник декана з виховної роботи –
доц. Ірина Федорів