Екскурсія студентів хіміко-біологічного факультету ТНПУ на територію Центрального Поділля (ФОТО)
Екскурсія студентів

хіміко-біологічного факультету ТНПУ

на територію Центрального Поділля

Він дуже полюбляв старе каміння

Розбитих веж і мурів кольори
І зелень, що доцільно мов проміння
Все пнеться між каміння до гори.

Ю. Андрухович

28 жовтня 2023 року відбулась навчальна екскурсія студентів освітніх програм бакалаврату 014.06 Середня освіта (Хімія) та 014.05. Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) та освітньої програми магістратури 014.05 (Біологія та здоров’я людини) за маршрутом: м.Тернопіль – смт.Сатанів – м.Хотин – м.Кам’янець-Подільський – м. ернопіль.

Організаторами екскурсії були доцент
кафедри хімії та методики її навчання Галина Тулайдан, доцент кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін Галина Гуменюк, доцент кафедри географії та методики її навчання Богдан Гавришок. Для мандрівки зібрались студенти різних курсів бакалаврату та магістратури. За останні роки ковіду і війни такі заходи у нас не часті…

Дорогою з Тернополя дізнались багато цікавого про формування Подільських Товтр, про східну межу ареалу поширення різних видів рослин, зокрема бука, про діяльність В.Федоровича у с.Вікно та єврейські громади Поділля, зокрема смт. Сатанова. Екскурсію по маршруту і на об’єктах провів Б.Гавришок.

Початок екскурсії біля пам'ятнику гетьману Сагайдачному

У м.Хотині студенти оглянули нову та стару фортеці. У розповіді  було акцентовано увагу на Хотинській війні 1621 р. та участь у ній запорозьких козаків. У фортеці ознайомились з особливостями фортифікаційних споруд XV – XVIII ст. Звернули увагу на специфіку побуту часів Османської імперії. Прогулялись підземеллями, де експонуються знаряддя штурму середньовічних фортець. Розповідь про замок була би неповною, якщо б не низка легенд, які створюють ореол загадковості та таємничості.

На фоні Хотинської фортец
На фоні Хотинської фортеці

В Кам’янець-Подільському студенти оглянули фортецю, катедральний костел Петра і Павла та ще цілу низку архітектурних споруд, зробили акцент на полікультурності давнього Кам’янця, поговорили про українську, польську та вірменську громади, турецький період в історії міста. З цікавістю оглядали мінарет біля Петропавлівського костелу та надгробок Лаури у ньому. Згадали про УНР і діяльність в Кам’янець-Подільському С.Петлюри, про хор О.Кошиця та "Щедрик" М.Леонтовича.

Студенти з пам'ятником туристу на площі Польський ринок у Кам'янці

Фото на заставці - На подвір'ї старої фортеці у Кам'янець-Подільському

На оглядовому майданчику на фоні фортеці у м. Кам'янець-Подільський
На оглядовому майданчику на фоні фортеці у м.Кам'янець-Подільський

Але найцікавіше було у каньйоні на підвісному мості. Тут студенти оглянули відслонення силурійських вапняків та побачили неймовірно красивий міський водоспад.

На підвісному містку

Втомлені, але з великим емоційним та естетичним натхненням ми повернулись в м. Тернопіль. Позаду багато пройдених кілометрів… А враження, отримані під час екскурсії, залишаться на все життя, а з ними і любов до рідного краю.

Щира вдячність Богдану Гавришку за ініціативу, організацію та пізнавальну екскурсію!

Дякуємо ЗСУ за можливість жити, вчитися та подорожувати!

Магістрантки групи мСОБХ-11
Ганна Долопікула,