Бережемо географічну традицію: студенти ТНПУ мали можливість «попрацювати» і сфотографуватися за столом академіка С.Рудницького у краєзнавчому музеї (ФОТО)

Бережемо географічну традицію:

студенти ТНПУ мали можливість
«попрацювати» і сфотографуватися
за столом академіка С.Рудницького
у краєзнавчому музеї

21 березня, в рамках проведення тижня кафедри географії та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, відбулась тематична екскурсія «Степан Рудницький і Тернопіль». Студенти-географи мали можливість «попрацювати» і сфотографуватися за столом академіка Степана Рудницького, який знаходиться у краєзнавчому музеї м.Тернополя.

Біля входу у краєзнавчий музей

За цим столом працювали три академіки (С.Рудницький, С.Дністрянський, М.Мушинка). Друга унікальність столу та, що його виготовили в Тернополі понад століття тому. Він, побувавши в декількох містах України, у Словаччині та Чехії, врешті знову повернувся до «файного міста».

Фото в кріслі біля столу Рудницького

Під час екскурсії ми дізнались, що цю добру традицію започаткував покійний Ігор Львович Дітчук ще у 2007 р. Тоді ідея полягала у можливості символічно «попрацювати» за столом для учасників та переможців Всеукраїнських олімпіад та конкурсів наукових робіт з географії. Для нас (студентів СОГ-21) ця екскурсія виступила своєрідним доповнення курсу «Історична географія».

Організував і провів екскурсію доцент кафедри Богдан Гавришок. Учасниками екскурсії були студенти 1 – 3 курсів освітніх програм 014.07 Середня освіта (Географія) та 106 Географія. До походу у музей приєдналась завідувач кафедри географії та методики її навчання проф. Заставецька Л.Б., доценти Таранова Н.Б., Альтгайм Л.Б. та викладач Симеген О.О.

Екскурсія відбулась за сприяння директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею Я.Д.Шатарського. Працівники музею Катеренюк Л.О. та Баран А.О. надзвичайно цікаво і вичерпно розповіли нам про діяльність Степана Рудницького через призму історії його столу. Наголосили на ролі академіка Миколи Мушинки у поверненні меморіальних речей родин Рудницьких і Дністрянських в Україну.

А. Баран знайомить студентів з документами

Далі наш шлях проліг до місця, де стояла Тернопільська вища гімназія. Саме в ній навчався Степан Львович і працював його батько.

Кінцевою метою акції було відвідування меморіальної таблиці Степану Рудницькому.

Майбутні географи біля меморіальної таблиці С. Рудницькому

Розповідь біля меморіальної таблиці

На цій локації ми прослухали коротку розповідь Б.Гавришка про зв'язок родини Рудницьких з містом та областю, про життя, творчий шлях та трагічну загибель видатного географа на Соловках. Особливий акцент зроблено на вклад покійного Ігора Дітчука у вшанування пам’яті Степана Рудницького в Тернополі і популяризацію його наукових здобутків.

Володимир Левчук