Підсумки педагогічної практики здобувачів ОП «Середня освіта (Історія)» бакалаврського рівня вищої освіти

22 березня 2023 року відбулась звітна конференція за підсумками проходження педагогічної практики студентів спеціальності 014 Середня освіта (Історія) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за участю керівника практики та гаранта освітньої програми – Наталії Ігнатенко, методистів з історії, викладачів кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства ˗ професора Елли Бистрицької, доцентів Лесі Костюк, Ірини Федорів, Оксани Валіон.

Під час проходження педагогічної практики студенти мали змогу випробувати себе у ролі учителів-предметників і класних керівників, відчули переваги педагогічної професії, визначили власні професійні інтереси, переконались у психологічній готовності до педагогічної діяльності, на практиці апробували здобуті в університеті теоретичні знання, поліпшили організаторські здібності та вміння.

Згідно вимог «Положення про педагогічну практику студентів ТНПУ ім. В. Гнатюка» та «Програми проведення педагогічної практики на історичному факультеті». Студентами було проведено близько 30 уроків за спеціальністю (історія України, всесвітня історія), два виховних заходи за спеціальністю, а також, систематично велася виховна робота. Обов’язковою умовою педагогічної практики було проведення профорієнтаційного заходу, який успішно провели усі студенти-практиканти.

За період практики студенти продемонстрували належну фахову підготовку: уміння структурувати урок, ефективно добирати навчальні методи та прийоми, розв`язувати складні завдання психолого-педагогічного характеру. Особливо, у цьому контексті відзначилися студенти Коршилівський Володимир  і Калинюк Ірина (Тернопільський академічний ліцей «Генезис»), Удич Мар’яна та Гайовський Олександр (Тернопільська загальноосвітня школа I-III ступенів №22), Леськів Олег і Степасюк Вікторія (Тернопільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-правовий ліцей №2»), Савчук Людмила та Бучинська Соломія (Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №14 ім. Б. Лепкого) та ін.

У продовж практики в рамках неформальної освіти студенти мали змогу підвищити свій базовий рівень фахової підготовки шляхом он лайн навчання в Інституті педагогіки НАПН України за програмою підвищення кваліфікації «Навчання історії у 7 класі Нової української школи». За результатами навчання сертифікати про підвищення кваліфікації в обсязі 30 академічних годин (0,9 кредиту ЄКТС) отримали Соломія Крушельницька, Мар’яна Гайдук, Христина Крижевська, Софія Пилипів, Марія Липка та ін.

Результати педагогічної практики були проаналізовані та закріплені під час звітної конференції, на якій студенти поділились набутим досвідом, обговорили проблеми і перспективи майбутнього працевлаштування за фахом.

Ефективність педагогічної практики напряму залежить від умов її проведення. У цьому контексті зауважимо, що усі навчальні заклади  залучені до практики відповідально поставилися до прийому студентів. Хочеться відзначити доброзичливе ставлення до практикантів з боку адміністрації шкіл, вчителів-предметників і класних керівників.

За результатами аналізу виробничої діяльності студентів, звітної конференції та звітів групових керівників практики, можемо зробити висновок, що педагогічна практика студентів освітнього рівня бакалавр спеціальності Середня освіта (Історія) підготовлена і проведена на належному рівні та відповідає усім поставленим вимогам до подібного виду робіт.

Наталія Ігнатенко

В. Дяків доповідає про результати практики у Тернопільській «Школі-ліцеї №6 ім. Н. Яремчука»

Звітують практиканти Тернопільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-правовий ліцей №2»

Презентація за підсумками практики